Maskülen Çizgiler

Kreatif direktörler, ekipleri ile beraber hummalı bir koleksiyon süreci geçiriyor.  Trendlere yön veren koleksiyonlar podyumda kendini gösterdiği andan itibaren Zara, Mango vs gibi hazır giyim markaları, tüketiciye ulaşılabilir fiyatlarla yeni ürünler sunuyorlar.
 

kombin

Nedendir bilinmez muhafazakar tekstil firmalarının çoğu, dünyada böyle bir süreç gelişmiyormuş gibi trendlerden bağımsız koleksiyonlar çıkarıyorlar. Bir süre sonra kısır döngüye giriliyor ve sokaktaki her muhafazakar kadın bir diğerine benzemeye başlıyor.
 
Gelin, bu sezon bir değişiklik yapalım. Kış trendlerinden muhafazakar stilimize uygun olanları seçelim ve gardırobumuza uyarlayalım.
 

maskulen

Bu kış, podyumların cool kadını 1940’ların geniş pantolonlu, uzun kruvaze ceketli erkek siluetine el koydu. Yukarıda verdiğim iki örnekte olduğu gibi çizgili takımınızı, kahverengi deri kayışlı saat ile kullanarak maskülen etkiyi destekleyebilirsiniz. Beyaz sneaker’larla da “Aslında o kadar ciddi değilim” mesajı vermek mümkün.
 
Ceket-pantolon takımların maskülenliği size fazla geliyorsa, ceketinizi üzerine takacağınız bir kemerle bele oturtarak feminenleştirebilirsiniz.
 
Sezonun ilk trendini muhafazakâr stilimize uyarladık. Birbirinden güzel kış trendlerini inceleyeceğim diğer yazılarımda görüşmek üzere…
 
Sevgiler…
Hazırlayan: @birsevde
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.