Parfüm Rüyası

Kendisini sanatsal formlu lüks kokulara adamış bir parfüm evi olan İtalya Torino menşeli Xerjoff, birbirinden değerli 5 farklı koleksiyonuyla şimdi Harvey Nichols İstanbul ve Ankara mağazalarında sizlerle buluşuyor.
Kullanıcılarını etkileyici esans dünyasının en değerli alanlarını keşfetmeye doğru bir yolculuğa çıkarma niyetinde olan Xerjoff; özel ve doğal ham maddeler ile en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlanan kuvars, murano ve diğer değerli materyallerden oyulan heykelsi şişeleriyle de sunumunu güzelleştiriyor.
 
En Değerli Casamorati Koleksiyonu
 
Xerjoff, 18. ve 19. yüzyıl arasında İtalya’da faaliyet gösteren muhteşem koku evinin sanatsal mirasını korumak amacıyla yeniden oluşturduğu ‘’XJ Vıntage Casamorati’’ koleksiyonunu sunuyor. 1888’de Bologna’da kurulan “Fabbrica di Profumi C.Casamorati”, özel kokular ve banyo sabunları konusunda uzmanlaşmıştır. Üstelik birçok büyük ulusal ve uluslararası fuarlarda sayısız ödül almıştır.
 

parfüm koku

İtalyan Kültüründen Bir Yansıma: Italıca
 
Harvey Nichols için özel olarak üretilen ‘’Italica’’ ise İtalyan kültürüne övgü niteliğindedir. Oryantal-odunsu koku ailesine mensup olan Italica, safran ve bademin pudralı ve yumuşak notalarıyla açılır. Vanilya ve karamelin sıcak notalarıyla gelişen parfümün bazını sandal ağacı, sedir ağacı ve beyaz miskler oluşturur.
 

parfüm

ÜST NOTA: Safran, badem, sütlü notalar
ORTA NOTA: Vanilya, karamel
ALT NOTA: Sandal ağacı, sedir ağacı, beyaz miskler
  
Unutmayın, tüm ürünlere Kasım ayı itibariyle sadece Harvey Nichols İstanbul ve Ankara mağazalarından ulaşabilirsiniz.
 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.