Sanat, Felsefe, Müzik ve Mimari Estetiğin Beşiği Viyana!

Viyana’nın tarihi ve kültürel dokusu Roma ile aynı eşdeğerdedir. Heykeller şehri, mermer heykeller, saraylar ve eski tarzda evler, heykeltıraşlar ve paklarıyla bilinmektedir. Avusturya sakin ve düzenli bir şehir yapısıyla gelenlere huzur dolu vakitler yaşatarak Avrupa kültürünü tanıtır.
 

viyana

Şehrin en şaşaalı katedrali olan Kartner merkezde görkemli görüntüsüyle gelenleri büyüler. Şehrin önemli yerleri içinde ünlü müzik adamı Mozart’ın heykelinin bulunduğu Burg Parkı ve Hofburg Sarayı’dır. Viyana Üniversitesi, Tarihsel Doğa Müzeleri, Parlamento Binası görebileceğiniz mekânlar içerisinde yer alır. 
 

viyana parlamento

Yiyecek konusunda gelen misafirlere farklı ve çeşitli alternatifler sunan Viyana oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Viyana’nın ünlü menülerinden biri olan tavuklu şinitzeli yemek için Viyana’nın Katedral Caddesi’ndeki restoranlara uğramanız yeterlidir.
 

viyana

Şehrin en gelenekselleşmiş alışveriş mekânı Mariahilferstrase’dir.  Bu ünlü cadde boyunda bulunan abiye, spor giyim ve diğer mağazalar yer almaktadır. Ünlü markaların tasarımları burada satışa sunulmaktadır. Viyana’da indirimli satışlardan istifade etmek isteyenler için 1 saat uzaklıkta olan fabrika satış mağazalarına gitmeniz tavsiye olunur.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.