Sanata Duyarlı Nesiller Yetiştirmek İçin; “Okulum İstanbul Modern’de”

Kuruluşundan bu yana 650 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan İstanbul Modern Sanat Müzesi, bu eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırmak için “Okulum İstanbul Modern’de” projesini başlattı.

Farklı Bir Hediye
Kurulduğu tarihten bu yana sadece sanat yapıtlarını sergilemekle kalmayan İstanbul Modern, bir sanat eğitim kurumu haline de geldi. Çocuk ve gençlerin sanat eğitimi olanaklarından yararlanması amacıyla, müze içinde ve dışında pek çok çalışma yürüten İstanbul Modern; destek alt limiti 100 TL olarak belirlenen proje sayesinde, minimum 10 çocuğun sanat eğitimine katkıda bulunuyor. Sanata duyarlı nesiller yetiştirmek için daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefleyen “Okulum İstanbul Modern’de” aynı zamanda özel günler için de farklı bir hediye alternatifi sunuyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz adına İstanbul Modern’e katkıda bulunarak, isme özel hazırlanacak sertifikalarla hem anlamı büyük bir armağan, hem de çocuklara sanat dolu bir gelecek hediye etmeniz mümkün. Özellikle anaokulu, ilk ve ortaöğretim çocuklarının ücretsiz olarak sanat eğitim programlarından faydalanmalarını sağlayan İstanbul Modern’i günde ortalama 500 çocuk ziyaret ederek, eğitimlere katılıyor.

“Okulum İstanbul Modern’de” projesine katkı sağlamak isteyenler, okulum@istanbulmodern.org adresinden detaylı bilgi alabilirler.
 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.