Soul, Jazz, Rock Müziğinin Güçlü Sesli Tom Jones!

Gençlik yıllarında müziğe merak saran sanatçı sahnede “The Senator’s” grubuyla boy göstererek adını müzik dünyasına kısa sürede duyurmuştur. Jazz, soul, rock vb. pek çok müziği kolaylıkla icra eden Tom Jones geniş oktavlı ses özelliğiyle de tanınır. Yüksek ses perdelerini kolaylıkla aşan Jones 1965 yılında zamanın klasik hitlerinden olan “It’s not Unusual” adlı şarkıyla üne kavuştu.

Müzik yaşamı sürecinde 150 milyondan fazla albüm satarak zirveye çıktı. Sahnedeki duruşunu ve stil tarzını hiç değiştirmeyen sanatçı giyim kuşamıyla ilgi çeken yıldızlardan biri oldu. Ses sanatçılığının yanında bestecilik yönü bulunan Tom Jones 1965 yılında çekilmekte olan James Bond serilerinden olan “Thunderball” filminin jenerik müziğini hazırladı. Bununla yetinmeyen sanatçı geçen birkaç yıl sonunda TimBurton’un yapımcılığında bulunduğu bilim-kurgu içeren ‘Mars Mttacks’ filminde kameralar karşısına geçti.

Sanatçının müzik dünyasında kariyer sağladığı şarkıları; Delilah, I Never Fall In Love Again, She’s a Lady, Thunderball, Chills and Fever bunlardan sadece birkaçıdır. Sanatçı Melinda Trenchard ile evli olup bu evlilikten olan Mark adında bir oğlu var. 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.