Teknofest Katılım Başvuruları Başlıyor

Teknolojinin festival ile buluştuğu ve dünyanın en büyük ikinci hava festivali olma özelliğini elinde bulunduracak, bu yılın sonuna doğru düzenlenecek olan festivale başvurular bu ay içerisinde başlıyor. Hava araçlarının sergileneceği ve yarışacağı organizasyonda çok sayıda teknolojik hava aracı bizleri bekliyor olacak. Akıllara ilk gelen drone olsa da hava araçlarının gelişimi oldukça ileri noktaya ulaşmış durumda. Haliyle farklı hava araçlarını görmek mümkün.

Son Gün 28 Şubat

Teknofest kapsamında gerçekleştirilecek olan festival için başvurular bu ayın 28’inde sona erecek. Ardından başvuru kabul edilmeyecek. Festivalin düzenlenme tarihi ise 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde. Festivalin havaalanında düzenlenecek olması da bir başka öne çıkan detay. Atatürk Havalimanı’nda yapılacak festival için geniş bir alan oluşturulmuş durumda.

Hava festivaline katılım için 1 milyon gibi bir rakam verilse de katılımın daha fazla olabileceği düşüncesi hakim.

2 Milyon Lira Ödül

Hava festivali kapsamında ödül dağıtımı da yapılacak. Ödül tutarı toplam 2 milyon Türk lirası. Yarışma farklı kategorilerde olacak ve 19 farklı kategoride başvuru kabul edilecek. Dev festivalin gelecekte bir çok kişiye ilham olacağı ve teknoloji sektöründe başarılı girişimcilerin ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Eğer sizin de bu yönde girişimleriniz varsa teknofest kapsamında başvuru yapabilirsiniz. Zira organizasyon yöneticileri başvuru için çağrı yapmış durumda. Organizasyonu izlemek için katılım göstermek isteyenler ise 7 ay gibi bir süre bekleyecekler.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.