Kadife Elbise Nasıl Kombinlenir: Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Kadife Elbise Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Kış aylarına çok yakışan ve kadınlara romantik bir hava katan kadife elbiseler, sıcak bir hissiyat verir. Kadife kumaşı elegan görünümüyle kadınların stiline güçlü bir görünüm katar. Tesettürlü kadınlarında son yıllarda sıklıkla kullandığı kadife elbiseler özel günlerin kurtarıcı parçası. Kış modasının vazgeçilmezi haline gelen kadife elbiselerle ilgili bütün detayları sizin için hazırladık.

kadife elbise nasıl kombinlenir
kadife elbise nasıl kombinlenir

Kadife Elbisenin Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Kadife elbiseler sonbahar ve kış aylarında verdiği şıklığın yerini hiçbir şey dolduramaz. Ancak doğru kombinlenmesi durumunda mükemmel bir görünüm verecektir. Kadife elbiseler gece, gündüz, ofis sitili ve sportif olarak farklı zamanlarda kullanılabilir. Dolayısıyla ayakkabı seçimi de bu formlara uygun şekilde yapılmalıdır.

Kadife elbise gece veya ofislerde kullanılacağı zaman zarif stiletto veya topuklu botlarla tamamlanabilir. Ancak topuklu bot ile kombinlenmesi için elbisenin kısa olması daha güzel bir görüntü verecektir. Ayrıca kısa kadife elbiseler gündüz saatlerinde postallarla da şık bir görüntü verilebilir. Yine gündüz saatlerinde spor ayakkabılar veya babet kullanılarak da kombinlenebilir.

kadife elbisenin altına hangi ayakkabı giyilir
kadife elbisenin altına hangi ayakkabı giyilir

Kadife Elbiseleri Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler

Kadife elbiselerin lacivert, koyu yeşil ve bordo gibi tonları en çok tercih edilen ve mükemmel bir şıklık sunan uzun kadife elbiselerde dikkat edilmesi geren ilk kural kat kat giyimden uzak durulmasıdır. Uzun kadife elbiselerle şık bir görüntü elde edilirken kısa kadife elbiseler ile ayakkabı seçimine göre hem şık hem de sportif bir görüntü elde edilebilir.

kadife elbise nerede giyilir

Tesettürlü kadınlar kadife elbiselerle daha güzel bir görünüm elde etmek için topuklu bot veya zarif topuklu ayakkabılarla kombilemeleri uygun olacaktır. Akıp giden kadife elbiseler doku ve renkleriyle soğuk kış aylarında içinizi ısıtmasından dolayı kış sezonun ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.