Katy Perry İmzalı Terliklere Tepki!

Moda dünyası bu günlerde önemli markaların ürettikleri bazı ürünlere gösterilen tepkilerle karşı karşıya. Aysha dergisi takipçileri bileceklerdir ki geçtiğimiz hafta Gucci tarafından üretilmiş olan siyah kazak ırkçı duyguları ortaya çıkarttığı gerekçesiyle veto edildiğini yazmıştık. Ardından Gucci yöneticileri ürünü aynı gün satıştan kaldırdı ve özür dilemişti. Bugün de aynı durum bir başka markanın başına gelmiş durumda. Daha ilginç olan kısmı ise tasarımları marka değil ünlü şarkıcı Katy Perry tarafından yapılması. Bu durum marka kadar ünlü şarkıcıya da zarar verdi.

SİYAH MODEL IRKÇI KARŞILANDI!

Katy Perry’nin tasarladığı model iki farklı üründe kullanıldı. Biri terlik diğeri ise topuklu ayakkabıydı. Hiç kimse Katy Perry’nin terliğin tasarımını yaparken alt mesaj içeren bir tasarım sunacağını düşünmüyor. Bir çok seveni durumun farkında. Fakat bazı kitleler Katy Perry’nin bu tasarımının bilinçli şekilde yapılmış olabileceği yönünde düşünceye sahip. Bu sebeple birbirini takip eden tepkiler gecikmedi. Kısa sürede markanın kulağına giden bu haberler ürünün satıştan kaldırılmasına sebep oldu.

Terliğin fiyatı 129 dolar olarak belirlenmişti ve Dillard’s markası tarafından üretilmişti. Dev marka ırkçılık düşüncesi üzerine gelen tepkilerden sonra satışı sonlandırarak bir mesaj yayınladı. Tepkiye saygı duyduklarını ve bu tepkiye karşılıksız kalamayacaklarını, ürünü piyasadan kaldırdıklarını açıklayan Dillard’s yetkilileri bu terlik tasarımından zarar edecek gibi görünüyor.

Terlik ilk olarak Katy Perry’nin sosyal hesabında ortaya çıkarken tepkiler de ilk oradan gelmişti. Siyah yüzlü terlik olarak adlandırabileceğimiz tasarım üzerinde gözler ve dudak da yer alıyor.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.