Kısa Sürede Karın Eritme Egzersizleri

Karın bölgesinde biriken yağlar karın eritme egzersizleri ile giderilebilecek olmasına rağmen çoğu kadının ortak problemidir. Düz bir karına sahip olmak ve ne giyerse yakışmasını istemek kadınların hayalidir adeta. Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelen hareketsiz yaşam tarzı insanların karın bölgesindeki kilo probleminin de artmasını sağladı. Yoğun hayat şartları ve çeşitli nedenlerden dolayı spor yapamayanlar için bu yazımızda karın eritme egzersizleri sunuyoruz.

kısa sürede karın eritme egzersizi
kısa sürede karın eritme egzersizi

Yere sırt üstü düz bir şekilde uzanın.Bacaklarınızı da birbirine birleştirerek hafifçe yukarı doğru kaldırın. Bacaklarınızı yukarıya kaldırırken karnınızı da içine çekmeyi ihmal etmeyin. Bu egzersizi günde 15 kez tekrarlayın.

Aynı hareketi bu kez boynunuzu da hafifçe kaldırarak yapın. Ancak bu kez bacaklarınız ve boynunuz yukardayken birkaç saniye bekleyin. Tabii ki kendinizi fazla zorlamadan.

Yine yerde sırtüstü uzanın ve bu kez bacaklarınızı hafifçe karnınıza doğru kırarak çekin ve bırakın. Bu egzersiz sayesinde de karın bölgesindeki kasların çalışmasını sağlayın. İsterseniz bacakları hareket ettirmeyi de deneyebilirsiniz. Bisiklet sürermiş gibi hareketler ile bacaklarınızı karna doğru bir çekip bir bırakın.

Karın eritme egzersizleri ile günlük 15 dakikanızı harcayarak kısa sürede düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.