Dekorasyonda Yaz Değişimi

Hepimizin evinde bir takım aksesuarlar var, önceden alınmış veya hediye gelmiş. Peki hiç düşündünüz mü bu objelerin dekorasyonunuzun tarzını nasıl etkileyeceğini? Haydi ayıklayalım.

dekorasyon önerileri

Yenilenmek, bahar geçişlerinde veya senede bir her zaman evin enerjisi için iyi gelir. Bu sırada dekorasyon trendlerini takip edip, modaya da ayak uydurabilirsiniz. Aynı zamanda mevsim geçişleri deme sebebim; mevsimine göre yastıklar, battaniyeler vb. objelerle dekorasyonda ‘anı yakalamanız’ mümkün. Yazın deniz ürünleri veya marin desenli objeleri evinizde, sofralarınızda görmek sizi mutlu edecek, motivasyonunuzu arttıracak ve yaşam alanınızın enerjisini yükseltecektir.

dekorasyon önerileri

Ayıklamak demek atmak demek değildir. Kıyamazsınız, manevi değeri vardır bazı eşyaların. Bunları güzelce kolilere sarıp kaldırabilirsiniz. Hatta eski kıyafetler gibi kumaş değeri varsa, trendini yakaladığınızda tekrar kullanıp değerlendirin.

dekorasyon önerileri

Peki, büyük eşyalar ne olacak? Elbette bazı koltukların kumaşları, cilaları değişecek. Yeni trende uygun kumaşlar seçmek içinizi açacak. Yepyeni bir eve girmiş gibi hissettirecek. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus; mevsimine uygun değil, dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz kumaşlar seçmek. Bu konuda profesyonel destek almanızı öneririm. Aynı zamanda kir ve toza karşı dayanıklılık da çok önemli. Hem cila hem de kumaş seçimlerinde değişiklik yaparken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

dekorasyon önerileri

Bir başka değişim de halılarınızda başlamalı. Yaz aylarında birçoğumuz halılarından kurtulmak istiyor. Bunun yerine daha ince kilimler kullanmak mümkün. Tarzınıza uygun elinizin altında alternatif yaz kilimleri neden olmasın? Belki kış bahçelerinde, mutfak yemek bölümlerinde bu tip değişiklikler yapabilirsiniz. Duvarlarınızda da var olan tablolarda değişiklik yapın. Arada bir yer değişiklikleri veya mevsimine uygun yeni tablolar alıp eskileri yerine yenilerini asın. Böylelikle yaşam alanlarınızı yeniden dekore etmiş olacaksınız.

dekorasyon önerileri

Canlı çiçekleri de ihmal etmeyin. Yeni vazolar alıp içlerini renk renk mevsim çiçekleriyle donatın. Önce içiniz sonra yaşam alanınızın ruhu canlansın…

dekorasyon önerileri
Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.