“Kadınlarda Duygusal Kodlar Ön Planda”

Allergan Türkiye toplantısında “MD Codes nedir” sorusuna yanıt veren Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş, son araştırmalara göre kadınlarda duygusal kodların ön planda olduğunu söyledi…

100’den fazla ülkede ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştiren Allergan Türkiye, sağlık ile güzelliği bir araya getiren tek ilaç firması. Allergan Türkiye, 15 Kasım 2018 günü medikal estetik trendlerinin ele alındığı bir toplantı düzenledi.

Allergan Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda hem dünyadaki, hem de Türkiye’deki medikal estetik trendleri konuşuldu.Toplantıya Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş da katıldı.

MD Codes nedir?

Medikal Estetik Trendleri ile ilgili yapılan son araştırmaya göre kadınlarda duygusal kodların ön plana çıktığının altını çizen  Dr. Mustafa Karataş, dünyaca ünlü estetik cerrahı Dr. Mauricio de Maio tarafından geliştirilen yeni yaklaşımla ilgili bilgi verdi.

Genel olarak yüzün ifadesiyle ilgilenilen MD Codes adlı bu yaklaşımda yüz sekiz ana bölgeye ayrılırken, belirli kısımlara yapılan enjeksiyonlarla yüzün mimarisi oluşturuluyor.

MD Codes yaklaşımından yararlanacak olan kişinin ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak uygulanması gerektiğine dikkat çeken Karataş: “ MD Codes yaklaşımında her kişi için ayrı özel bir tedavi planı yapılmalı” dedi.

Çene, çene çizgisi, alın, kaş ve dudaklar olmak üzere tüm yüzü kapsayan MD Codes yaklaşımı estetik dolgunun kullanım şeklini geliştirmiştir.

 

 

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.