New York Moda Haftasına Damga Vuran 5 Stil!

Bir süredir ünlü akınıyla önemli tasarımların podyumda canlandığı New York Moda Haftası sona erdi. Dev organizasyonda moda temelini oluşturan markalar vardı.

Her marka kendi düşüncesiyle 2019’un trend olacak düşüncesini podyumda sergilerken bunlar arasında öne çıkan 5 stili sizler için seçtik. Her ne kadar 5 stil seçsek de yıl boyunca daha fazlasının kullanılacağı kesin.

TÜYLÜ GİYSİLER!

Newyor Moda Haftası

Tüylü giysiler aslında yıllardır hayatımızda yer edinmiş ve trend olma özelliğini kaybetmemiş stil diyebiliriz. Fakat başkalaşım göstererek günümüze uyarlanmasıyla birlikte bu yıl en çok tercih edilecek stillerden birisi. Bunu bizlere Jennifer Lopez’de sahne aldığı New York’ta tüylü elbise tercihinde bulunarak göstermişti.

Tüylü giysilerin öne çıkmasının önemli vurgularından biri de kürkün son bulması. Moda markaları kürke karşı duyarlılık gösteriyor. Onun yeri ise en iyi tüylü giysilerle doluyor. Tüylü kıyafetleri en iyi sergileyen markalar ise Oscar de la Renta, Marc Jacobs ve Michael Kors diyebiliriz. Tabi üç markayla sınırlamak mümkün değil.

YAMA STİLİ!

Yama

Yama stili ise moda dünyasında her daim yer edinmeyi başarıyor. Patchwork ismiyle yer alan stil yine Amerika’da da öne çıktı. Tabi günümüz tasarımlarına uyarlanarak. Bu stil her ne kadar herkese hitap etmese de New York’ta dikkat çekmeyi başardı.

KADİFE ŞIKLIĞI!

Kadife ise bir diğer ön plandaki stil. Elbise, etek veya pantolon. Tüm tasarımların ince ve zarif şekilde kadifeyle uyarlanması ilgi uyandırdı.

Bundan 20-30 yıl önce ön planda olan kadifenin yeni tarzındaki en büyük farklılık ise ince bir yapıda sunulması. Eski yıllarda kadife daha çok kalın haliyle karşımıza çıkıyordu. New York’ta ise daha ince hatlarla canlandı.

DERİ ELBİSELER!

Moda tasarımcılarının deriyi en sık kullanıldıkları alanlar ceket veya pantolon. Fakat bundan sonra deri tasarımları sadece bu ikisinden ibaret olmadığını anlayacaksınız.

Özellikle Zimmermann tasarımlarında derinin baştan aşağıya vücudu kaplayan elbiselerle gerçekleştirdiği sunum bu yılın stillerinden biri olacağını kanıtladı. Bu yıl davetlere katılan bir çok ünlüyü Zimmermann koleksiyonundan giyinmiş şekilde görebiliriz.

PARLAK RENKLER!

Parlak

Renkler mutlak şekilde moda dünyası için önemli rol oynar. Kış aylarında daha kahve ve nude tonlar yer alırken yaz aylarında ise renklar farklılık gösterebilir.

Parlaklık ise her renge uygun düzenlenebilmekte. Nitekim New York Fashion Week, parlak bir moda haftası olarak akıllarda kalacak.

Çünkü kullanılan giysilerin genellikle parlak tonlarda tasarlandığı dikkat çekti. Bu yılın sıkı trendlerinden biri belki de ilk sırada yer alacak olanı parlak giysiler desek yanlış olmayacaktır.

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.