Paris İçin Yeni Moda Projesi Açıklandı!

Avrupa’nın moda için önemli kentlerinden biri Paris olmasına rağmen moda başkenti olarak bahsetmek pek mümkün değil. Özellikle günümüzde bir çok iddialı şehirler modanın belli bir yerin merkez kabul edilmesinin önüne geçen etkenlerden biri. Ülkemizde düzenlenen özellikle İstanbul’daki moda haftasıda bunlardan biri. Çok sayıda moda defilesi çeşitli ülkelerin çeşitli şehirlerinde yapılmakta. Bazı şehirler ise doğrudan modanın başkenti olmak istiyor. Bu yönde girişimleri bulunan şehirlerden biri de Fransa’nın başkenti.

Fransız moda endüstrisinin sürdürülebilirliğe daha fazla katkı sağlaması amacıyla Paris belediye başkanı tarafından çevre dostu moda girişimlerini desteklemek için yeni bir projeyi başlattıklarını duyurdu.

Projenin ismi Paris Good Fashion şeklinde açıklanırken bu proje Fransız modasını daha etkin kılmak. Gerek ulusal gerek uluslararası bazda daha üst rol alarak ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak. Bu düşünceden yola çıkarak başlatılan proje Fransa’daki moda haftasını daha uzun süreler içerisinde aktif olabilir.

Projenin kısa süreli bir plan olmadığı ve 5 yıllık uzun bir sürede gerçekleştirilebilecek bir proje olduğu açıklanırken, bu projenin sadece profesyönellere değil aynı zamanda yeni girişimciler için de önemli fayda sağlayacağı belirtildi. Proje hakkında açıklama yapılsa da çok fazla detay verilmemesi önümüzdeki günlerde projeye dair daha fazla detayın bekleneceğine işaret ediyor.

Proje 2024 yılında sona erecek ve Olimpiyat Oyunlarının Paris’te gerçekleştirileceği yıl tamamlanmış olacak.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.