Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı’na Türkiye’den 32 Firma Katıldı!

Paris’te düzenlenen moda fuarı organizasyonuna yüksek sayıdaki Türk firmanın katılımı damgasını vurdu.

Şimdiye kadar gerçekleşmiş olan moda fuarları arasında en yüksek katılımı gerçekleştiren yerli firmalar, tekstil sektöründe adeta zirveye oynuyor. Yurt dışındaki bir çok ülkeye ihracat yapan Türk firmalar, tekstil üzerine gerçekleştirilen fuarlarda müşteri portföyünü arttırmaya devam ediyor.

32 Firma Katıldı!

Premiere Vision Manufacturing ismiyle düzenlenen organizasyon yılın iki farklı zaman diliminde gerçekleşiyor. İlkbahar-yaz ve sonbahar-kış koleksiyonu olarak farklı tarihlerde düzenlenen organizasyonun 2019 için ilk ayağı gerçekleşti. Yapılan açıklamada 32 yerli firmanın Paris’teki fuarda yer aldığı aktarıldı.

Katılımcı firmalar tasarımlarını sunarken aynı zamanda moda tasarımcıları tarafından özenle hazırlanan tasarımlar birbiriyle yarıştı.

Paris’teki etkinliğin en önemli özelliklerinden biri de dünyanın en büyük moda fuarı olma özelliğini bünyesinde barındırması. Bu özelliği sayesinde çok sayıda ithalatçı firma Paris’te günler öncesinden yerini ayırtıyor. Katılımcı Türk firmalar ise yeni anlaşmalar yapmak üzere en iyi tasarımlarını sunuyor.

Fuara ve Fransa’daki pazara dair yapılan açıklamalar ise Türkiye’nin Fransa pazarında ne kadar etkin bir rol alındığı üzerineydi. Geçtiğimiz yıl Türk firmalar toplam 888 milyon dolarlık bir ihracat yapıldığına vurgu yapılırken 2019 ve 2020 yıllarında bu rakamın daha üst noktalara çıkacağından bahsedildi. Türkiye Avrupa’nın bir çok ülkesine hazır giyim ihracatı yaparken en fazla rağbet görülen ülkelerden biri konumunda.

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.