Pürüzsüz Bir Vücut İçin Doğal Güzellik Sırları ve İpuçları

Doğal Güzellik Sırları

Bugün sizler için doğal güzellik sırları yazımızı paylaşıyoruz. Umarız beğenirsiniz.
Yüzyıllardır süre gelen kültürlerde kadının güzelliği önemli bir faktördür. Her kadın güzelliğine güzellik katmak için ve güzelliğini korumak için birçok maske ve güzellik kürleri denemektedir veya kimyasal içerikli güzellik ürünlerine başvurmaktadır. Ancak doğal güzellik sırları da vardır. Vücudunuza kimyasal içerikli bakım kremleri sürmeden güzelliğinizi korumanız mümkün.

Güzel Bir Vücut İçin Doğal Sırlar

Fırçalamak: Banyo esnasında vücudunuzu güzelce fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede selülit yumrularınız azalacaktır ve vücudunuza nüfus eden oksijen miktarı artacaktır.

Cildi Pürüzsüzleştirmek: Duştan çıktıktan sonra dirsek, diz ve ayak topuklarınızı güzellikle ovalayın.

Vücudu Nemlendirmek: Duştan sonra nemlendirici özellikli kremlerle vücudunuzdaki kurumuş olan yerleri kremleyin.

Yüz Bakımı İçin Püf Noktaları

Yüzü Temizlemeyi İhmal Etmeyin!

Bir temizleme sütü yardımıyla yüzünüze güzelce masaj yapın ve daha sonra yüzünüzü güzelce durulayın.

Kan Dolaşımı Önemli: Ilık bir suyun içerisine az miktarda aromaterapik esans ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı temiz ve yumuşak bir bez yardımıyla yüzünüze sürün. Bezle yüzünüzü 4 – 5 defa temizleyin böylelikle kan dolaşımınız artacak ve gözenekleriniz açılacaktır.

Saç Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Saç Rengi: Harika bir saç görünümüne sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı boyatacağınız zaman, doğal renginden en fazla 2 ton sapmalısınız.

Saç köklerini koruyun: Saç köklerinize ve kulak çevresinin etrafına vazelin sürerek masaj yapın.

Bronz Gözükmek İçin Doğal Öneriler

Vücudunuzu Lifleyin: Bronzlaştırıcı ürünleri kullanmadan lekelenmelerin önüne geçmek istiyorsanız cildinizi yumuşak bir fırça yardımıyla ovalamayı ihmal etmeyin.

Cildinizi Nemlendirin: Eğer bronz ten renginizi korumak istiyorsanız cildinizi her gün nemlendirmeye ve korumaya özen gösterin. Eğer cildinizi her gün nemlendirmeyi ihmal ederseniz hem derinizde çatlaklar meydana gelecektir hem de istediğiniz etkili sonuçlara ulaşmanız zaman alacaktır.

Sizin de bildiğiniz doğal güzellik sırları var ise aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.