Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli: 2020 Sehpa Modelleri

2020 Moda Sehpa Modelleri

Ev dekoru tüm bayanların ilgi gösterdiği, farklı tasarımların yaratıldığı dekorasyon parçalarıyla bu yılda karşımıza çıkarken en çok konuşulan mobilyalardan biri hem dekoratif hem de bir ihtiyaç parçası olan sehpalar olacaktır.

2020 yılının moda sehpa modelleri showroomlarda birbirinden şık tasarımlarla sergilenirken farklı konseptlerdeki evlere uygun parçaların bulunması hiç de zor olmayacaktır. Sehpa kültürü olan bir millet olduğumuzdan, izzeti ikramı seven, konuk ağırlamaya özen gösteren bir halk olduğumuz için hemen her kesin evlerinde sehpa gibi dekoratif ve işlevsel parçalar yer alıyordur. Genelde koltuk ve mobilyanızla uyum içinde olan bu parçalar her yıl yenilenip sizin beğeninize sunuluyor.

Sehpalar çoğu zaman ikram için yer alsa da ev mekanlarında kendi kişisel eşyalarında ortada olması kolay bir ulaşım sağlıyor. Gazete, bardak ve uzaktan kumanda aklıma gelen ilk objeler arasında yer alıyor. Kalabalık bir konuk listesi olanlar için tavsiyem yuvarlak hatları olan yada elips şekillerde tasarlanmış büyük sehpaları tercih edebilirler.

2020 sehpa modelleri arasına her yıl olduğu gibi mobilyaya uyum sağlayan ve fazla yer kaplamayan modellerden biri olan kare sehpalar yer almaktadır. Bir de süs objelerinizi sergileyeceğiniz şık gösterişli bir sehpalarda doğru bir seçimler olabilir. Sehpa çeşitleri oldukça fazla ama genelde iki ana tema üzerinde üretilmektedirler. Orta büyük sehpalar ve küçük servis sehpaları ikisi de işlevsel ikisi de dekoratif amaçlı kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sehpa alırken öncelikle orta sehpamı servis sehpası mı istiyoruz buna karar vermemiz, sonrasında odamızdaki renk uyumunu gözetmemiz doğru olacaktır. Orta sehpası istiyorsak ev alanının ve mobilya boyunu ayarlayarak bir sehpa tercih edebilirsiniz. Daracık bir mekanda devasa bir sehpa şık değil oldukça kötü bir görüntü verecektir.

Sehpa Çeşitleri

Sehpalar genelde metal, ahşap, cam, hasır, kamış, bambu, deri, kumaş gibi materyallerden tasarlanırken bir çok geometrik şekle sahip olan büyük orta sehpalar şık mobilyalarınızı ve sizi işlevselliği bakımından memnun edecek kalitede ve şıklıkta olmalıdır. Servis sehpalarında durum ise daha farklı daha küçük bir alanı kaplayan bu sehpalar genelde saklı mekanların dekoratif objeleridir. Konuklar geldiğinde ancak görebileceğiniz bu sehpa modellerinde de ince bacaklıları seçmekte estetik ve işlevselliği bakımından fayda bulunmaktadır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.