Sert Saçlar Nasıl Yumuşatılır: Yapılması Gerekenler Neler?

Sert Saçlar Nasıl Yumuşatılır?

Kadın ve erkeklerin en önemli verdiği detay olan saçlar, genellikle sert olmaları ile insanları üzüyor. Peki, sert saçları nasıl yumuşatabiliriz?

Saçlara yapılan uygulamalar, nemsizlik ve ısıya maruz kalması dolayısıyla saç teller sertleşir. Dolayısıyla kişi, kuru ve bakımsız görünümle karşılaşır. Bu noktada kişinin yapması gereken tek ve en önemli adım, saçları sık sık nemlendirerek bu açığı kapatmak olacaktır. Sert saçları yumuşatmak için yapmanız gerekenleri sizler için derledik:

  • Saçlarınızın yumuşak bir hale bürünmesini istiyorsanız ilk olarak nemlendirici özelliği bulunan şampuanları tercih etmelisiniz.
  • Sert saç yapısına sahipseniz saçlarınızı her gün yıkamayın. Bu şekilde her yıkamada saçlarınızın var olan nemi gider, kırılmaya ve sertleşmeye açık bir hale gelir.
  • Saç bakım ritüelinize nemlendirici kremler eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Haftada bir kez yapacağınız bu bakım ile saçlarınız daha kısa sürede yumuşar.
  • Her kadının başvurduğu yöntemlerden biri olan saç kurutma makineleri, düzleştirici ve maşalardan uzak durmalısınız. Isıya maruz kalan saç hızlı bir şekilde sertleşir.
  • Banyodan sonra saçlarınıza serum uygulayabilirsiniz.
  • Banyoda saçlarınızı yıkadığınız saç çok sıcak ya da çok soğuk olmamalı…
  • Düzenli olarak saçlarınızın uçlarından az bir miktar da olsa kestirmeye özen gösterir.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.