Sirke İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sirke ile cilt bakımı yapmak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Cilt bakımı uygulaması için öncelikle cildimizi ılık su ile durulayalım. Daha sonra bakım maskemizi hazırlayamaya başlayalım.

Cilt Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı üzüm sirkesi

1 çay kaşığı zeytinyağı

  • Cilt maskesi tarifi için zeytinyağı ile üzüm sirkesini harmanlayalım.
  • Hazırladığımız karışımı cildimize masaj yaparak sürelim ve 15 dakika bekleyelim.
  • Maskemizin içerisinde yer alan zeytinyağı cildi besleyerek onaracak.
  • Üzüm sirkesi ise cilt üzerinde ki lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Sivilce Oluşumunu Engelleyen Maske Tarifi

1 çay bardağı gül suyu

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı üzüm sirkesi

  • Sivilce oluşumunu engelleyen maske yapımı için zeytinyağı ve üzüm sirkesini harmanlayalım.
  • Karışımın içerisine gül suyu ilave edelim.
  • Cildinizi onaracak olan bu maske tarifi sayesinde aynı zaman da sivilce ve siyah noktaların görünümünü de azaltabilirsiniz.
  • Eğer sağlıkla parlayan bir cilt istiyorsanız önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Sivilce oluşumunu engelleyen sirke maskesi tarifine bayılacaksınız.

Tıpkı evimize, mobilyalara verdiğimiz önem gibi cildimize de önem vermemiz gerekiyor. Uzun süre aynı yağları, maskeleri kullanmak bir yerden sonra etkisini kaybetmeye başlayabilir. Bunları küçük değişikliklerle tekrar uygulayarak cildinizi şaşırtın. Cilt bakım maskesi de bunlardan biri olarak size yardımcı olacaktır.

Haftalık rutininize alarak arada bir de olsa değişiklik yapmak cildinize iyi gelecektir. Çünkü cildiniz özellikle uyku sırasında bir işçi gibi çalışır. Uyguladığınız bakım da o işçinin maaşıdır. Eğer gerekli yönlerden ve yeterli şekilde cildinize istediğinizi vermezseniz bu çalışmalar boşa çıkabilir ve cildiniz bir süre sonra sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Cildin hücre yenilenmesi geceleri çok daha hızlı olduğundan bahsettiğimiz bakımları uygulayarak yakaladığınız değişimi gördüğünüz de siz de çok şaşıracaksınız. Bu şekilde çok parlak ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı için en gerekli şey olan, işin özü olan emeği göz ardı etmezseniz kullandığınız karışım ne olursa olsun, hangi krem olursa olsun cildinizdeki önemli değişimi fark edersiniz. Ancak cilt bakımını aksatarak ve tamamlamadan yaparsanız araya çok boşluklar bırakırsanız o değişimi göremezsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.