Sivilceli Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Sivilceler yüzünüzün güzelliğinin ortaya çıkmasına engel mi oluyor? Bazı pratik makyaj önerileri ile istenmeyen sivilce görünümünden kurtulmanız mümkün. Şimdi sizler için sivilce kapatan makyaj önerileri. Yüzünüze uygulamanız gereken ilk şey farklı tonlardaki fondötenleriniz. Öncelikle ten renginize uygun bir ton açık bir ton koyu ve tam tonunuz olmak üzere en az 3 fondöten sahibi olmalısınız.

Sivilceler İçin Makyaj Önerileri

Fondöteninizi seçerken kaliteli ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra yüzünüze dıştan içe doğru koyudan açığa sırasıyla fondötenleri uygulayın ve bir fırça yardımı ile sürmüş olduğunuz fondötenleri karıştırın. Yüzünüze eşit bir biçimde dağıldığına emin olduğunuz fondöten uygulamasından sonra yanaklarınız çene kemiğiniz ve kaşlarınızın hemen alt kısmına allık uygulayınız. Allık ile dikkati sivilcelerin olduğu yerden genel olarak yüzünüze çekersiniz. Dudaklarınıza da parlak bir ruj ve gözlere hafif buğulu bir makyaj ile odak noktasını gözler ve dudaklar yapabilirsiniz. Böylelikle yüzünüze bakan birinin sivilcelere odaklanmasının önüne geçmiş olursunuz ve sivilceleri kapatma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.