Sokak Modası: Fırfırlı Yazlık Elbiseler

Sokak Modası: Fırfırlı Yazlık Elbiseler

Omuzlar artık tamamen açıkta kalıyor. Yazlık elbiseler fırfır ve volanlar ile destekleniyor. 2019 yaz trendleri bir tık daha yüksek dozda hareketli ve havalı. Dilerseniz fırfırlı olarak adlandırın isterseniz de volanlı olarak betimleyin ama mutlaka bir kere de olsa bu elbiseleri giyin. Tabii o kadar çok karşımıza çıkıyor ki artık bu tip elbiseler, pişti olmaktan çekiniyorsanız eğer giymeden önce bir kez daha düşünün derim.

Söz trend seçimlere gelince aslında bitiyor ve sokak modası devreye giriyor artık. Kombinasyonlar birazcık daha rahat etmek adına düzenleniyor. Yaz aylarında rahatlık arayışı da elbiselerle değerlendiriliyor. İşte yine konu kendi kendine başa sardı bile. Elbise denildiğinde, söz trend seçimlerine geldiğinde ve sokak stilleri taraması yapıldığında da mercek altına alınan fırfırlı elbise modelleri oluyor. Envai çeşit kumaş türüne sahip ama illaki ince ve hafif dokusuyla herkesi tavlıyor.

 

Yaşasın Kot Elbise

Jean, denim, blucin ve yaygın adıyla kot. Yazlık elbiseler bu sezon jean kumaşların popülerliğini oldukça tavana çıkardı. Her türlü kesimde, farklı yapıda ve tasarımda elbise modeline rastlamak mümkün. Konumuz fırfır veya volan adlandırmasıyla yöneldiğinde yine kot kumaş atağa geçiyor. Gündelik, rahat, sportif bir stil için ideal.

Önden Buyuran Düğmeler

70’lerden bir türlü bağlarını koparamayan günümüz trendleri önden düğmeli kavramını tekrardan gündeme getirdi. Trendlerden yola çıkarak hem volan ayrıcalığına sahip hem de önden düğmeli ve özellikle de midi boy elbise modelleri de yavaş yavaş sokaklara sızıyor.

Ne Kadar Romantik

Her zaman şık ama asla abartılı değil misiniz? Peki, ne kadar romantiksiniz? Yani tarz bakımdan… Uzun fırfır detaylı elbise modelleri belki de tam da aradığınızı bir anda ortaya çıkarıverir. Ne dersiniz?

Kat Kat Enerji

Genellikle tek kat ayrıcalığına sahip elbiseler yok fırfır denildiğinde. İki kata varan ve oldukça da sevimli duran elbise modellerine de rastlamak mümkün. Çiçek baskılar, hareketli bir stil, şık ama istenildiğinde spor bir duruş. İnsan daha ne istesin ki?

Fırfırlı Elbise Kimlere Yakışır

Bunca muhteşem elbise açılımından sonra fırfırlı elbise kimlere yakışır? Kimler giymeli? Kimler asla giymemeli? gibi soruları kenara bırakmak olmaz. Öncelikle sezonda yer alan fırfır ve volan çoğunlukla düşük omuz elbise modelleri üzerinde kullanılıyor. Bu da aslında oldukça kilit bir noktaya dikkat çekiyor. Omuzlarınız geniş ise düşük omuzlu elbiselerden kaçınmalısınız. Hele ki göğüsleriniz ortalamaya göre daha iri ise bu elbiselere yan gözle bile bakmamalısınız; çünkü düşük omuz, omuzların olduğundan daha geniş gözükmesine neden olur. Fırfır ve volan gibi benzeri ayrıntılar da, üst bedeni olduğundan daha iri bir görüntü sergilemesine sebebiyet verir. Dar omuz ve küçük göğüsler içinse muhteşem bir seçeneğe işaret eder.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.