Step Aerobik Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde bayanların favori spor dalı step oluyor. Step nasıl yapılır diyenlere bu konuda birbirinden güzel önerilerimiz var. Tempolu müzikler eşliğinde açma, germe hareketlerinin uygulanması olan step hem eğlenceli, hem de oldukça faydalı. Step için tempolu bir müzik ve step tahtası ya da step platformu gerekiyor. Tahta üzerinde koşar adımlarla yana, sağa ve sola doğru şeklinde hareketler yapılıyor. Step tahtasına çıkarken topukları, inerken ise parmak uçlarınızı kullanmanız doğru olacaktır.

step nasıl yapılır
step nasıl yapılır
  • Step yaparken mümkün olduğunca tahtadan 20 santim kadar uzak durmak gerekir.
  • İniş ve çıkışlarda yaylanmadan hızlı şekilde hareket edilmelidir.
  • Step nasıl yapılırın cevabını vereceksek, sert adımlardan kaçınmalı, gayet yumuşak hareket etmelisiniz. Step platformu ilk başlarda zorlanmanıza neden olabilir. Bu nedenle başlarda platforma bakarak sakince hareket edin.
  • Zamanla zaten aşinalık kazanmış olacaksınız. Son olarak step için spor hocasıyla başlamanızı da tavsiye ederiz.
  • Müzik eşliğinde ve spor salonunda step yapmak motivasyonunuzu artıracağı için alışma ve kilo verme süreciniz de hızlanacaktır. Step nasıl yapılır konusundaki önerilerimize dikkat ederek tek başınıza da step yapabilirsiniz.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.