Rukiye Türeyen Tek Parmakla Yazdığı Kitabı İmzaladı

Henüz 3 aylıkken geçirdiği bir hastalık sonrasında vücudu %98 engelli kalan Rukiye Türeyen, tek parmağı ile yazmış olduğu kitabı imzaladı.

Sakarya’da yaşayan Rukiye Türeyen, tek parmağı ile yazdığı kitabı için bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününde yüzlerce kişinin önünde kitabını imzaladı. Çocukluğundan beri bir hayalinin olduğunu ve kendi kendine ulaştığı bu başarıyla gurur duyduğunu belirten Türeyen okullarına teşekkür etti.

Sakarya’da yaşayan Remziye Türeyen, 3 aylıkken geçirdiği ateşli bir hastalık sonrasında çok yüksek oranda felç yaşadı. Vücudunun %98’i engelli bir hale gelen Türeyen, sadece işaret parmağını oynatabilen bir insan olarak bu şartlar altında bir kitap yazmayı başardı. 38 yaşındaki Remziye Türeyen, tek parmağıyla yazmış olduğu ve yıllar boyunca emek verdiği bu kitabı bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününde sevenleri için imzaladı.

Adapazarı kentinde bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza etkinliğinde Türeyen, her yaştan okuru ile bir araya geldi. Yakınlarının verdiği destek ile imza gününe katılan Remziye Türeyen, okurlarıyla bir araya geldikten sonra “Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar” ismini vermiş olduğu kitabını hayranları için imzaladı. Yazarı ilk defa karşılarında gören okurlar ise Remziye Türeyen ile hatıra fotoğrafları çektirmek için imza gününde buluştu.

İmza günü sonrasında gazetecilerle sohbet eden yazar, çok mutlu olduğunu özellikle belirtirken çok heyecanlı olduğu için daha fazla konuşamayacağını da söyledi. Düzenlenen imza günü organizasyonun bu noktaya geleceğini ve bu kadar büyük bir başarı elde edeceğini düşünmeyen Türeyen, hayalinin gerçek olduğunu ve kendi kendine nereden nereye ulaştığını her zaman söylediğini belirtti. Özellikle okurlarına teşekkürlerini sunan yazar, beni buraya taşıdıkları için Onlara çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

Yazar Remziye Türeyen’in annesi Fatma Türeyen, işlerin bu noktaya geleceğini hiçbir zaman düşünmediğini, ancak kızının azmi ile gelinen bu noktanın çok büyük bir mutluluk verdiğini de özellikle belirtti. Çocukluğundan beri kızının kitabının okunması için ona destek verdiğini ve bu durumu kızının çok istediğini belirten Anne Fatma Türeyen, onun dileklerinin yerine gelmesi benim için çok büyük bir memnuniyet sağlıyor, onunla gurur duyuyorum şeklinde konuştu. Geçirdiği ateşli hastalık sonrasında işaret parmağı dışında vücudunun hiçbir yerini oynatamayan Rukiye Türeyen’in elde ettiği bu başarı, Türkiye’de birçok yazar için önemli bir nokta oluşturuyor. Yazar, kitabının geliri ile annesine ev almayı düşündüğünü ve ikinci kitabını hazırladığını da belirtiyor. Bu kitaptan elde edeceği gelir sayesinde de rehabilitasyon merkezi kurmayı hedeflediğini belirtiyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.