Vintage Alışverişe Dikkat!

Son yıllar popüler hale gelmiş akımlardan biri de Vintage kıyafetlerdir. Aslında sadece kıyafet değil, eşya olarak da düşünebiliriz.

Günümüzde vintage eşyalar oldukça fazla değerli görülüyor. Bizi ilgilendiren yanı ise tabikide vintage kıyafetler olacaktır.

Her geçen yıl daha fazla vintage koleksiyonlarla karşılaşabiliyoruz. Nitekim artan vintage butikler fazlaca ilgi çekiyor. Eskiye benzeme veya eskiyi gündeme taşıma adına etkin rol oynayan vintage tasarımlar beraberinde ciddi bir riski de beraberinde getiriyor.

Vintage Kıyafet Alışverişine Dikkat Edin

Bu başlığı gördüğünüz zaman aklınıza ne gelir bilinmez fakat bizim ve çok kişi tarafından görülen durum hijyen konusudur.

Bildiğiniz üzere vintage koleksiyonlar genellikle önceki yıllara ait eşyaları içeriyor. Hatta önceki dönemleri şeklinde bir tabir kullansak bu da yanlış olmayacaktır. Bir eşya veya bir kıyafetin yıllar boyu hijyenik şekilde korunması ise pek kolay bir şey değil. Sağlık açısından ise ciddi bir risk içeriyor.

Hastalıklara Davetiye

Kıyafetlerin sağlıklı şekilde korunması, bulunduğu ortama bağlı olan bir etkendir. Eğer muhafaza edilen ortam çok steril değilse o kıyafetin üzerinde bir çok risk yer alabilir.

Neler mi? Mantar, güve, pire, bit gibi öne çıkan sağlığı olumsuz etkileyebilecek durumlar eminiz hiç birinizin karşılaşmak istemeyeceği şeylerdir. Bu yüzden gerçek bir vintage mağazasından ürün alıyorsanız iki kez düşünün.

Sizlere tavsiyemiz ise vintage çatısı altında yeni üretilmiş fakat eskinin modasını sunan butikleri tercih etmeniz. Bu şekilde bahsettiğimiz konuda hiçbir sağlık tehdidi oluşmamış olacak ve kıyafetleri güvenle giyebileceksiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.