Yulaf Ezmesi Cilde İyi Geliyor

Yulaf ezmesi genellikle sporcular tarafından tüketilen bir besin kaynağı olarak öne çıksa da aslında çok daha geniş bir kitle tarafından tüketilmesi gereken, önemli besin zenginliğini bünyesinde barındıran bir gıda kaynağıdır. Yulaf ezmesi bir çok kişinin bildiği faydaların dışında cilde de güzellik katıyor. Ayrıca cilt rahatsızlıklarının önüne geçme konusunda da başarılı olan yulaf ezmesi, cildin dengesini de dengeleyen bir özelliğe sahip.

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN ETKİLERE SAHİP!

Cildi güzelleştirmek için genellikle krem kullanımı fazlaca öne çıkmakta. Veya cilt bakımı uygulamaları. Fakat insan vücudunda ters giden bir takım olumsuzluklar varsa cildin yüzeyine ne kadar iyi uygulamalar yapılsa da içerideki rahatsızlık cildinizi bozacaktır. Bunun için yulaf ezmesi tüketmeniz önemli katkılar sağlayacaktır.

Yulaf ezmesi, cilt kuruluğu, kızarıklık, sedef, güneş yanığı gibi rahatsızlıklarda tedavi edici bir etkiye sahiptir.

Lif bakımından en zengin besin kaynağı diyebileceğimiz yulaf ezmesi çeşitli hastalıklarla mücadele etme anlamında da etkili. Örneğin kanser riskini azaltan ve önleyen lignan ve enterolakton içerir.

Kilo verme anlamında da etkili olan yulaf ezmesi, antioksidan açısından zengindir ve kalp krizi riskini en aza indirir.

Vücut için alınabilecek en faydalı ve kaliteli karbonhidrat yiyeceklerden biri olan yulaf ezmesini tüketmek için ise çeşitli alternatifler üretebilirsiniz. Örneğin içerisine muz veya yaban mersini ekleyerek tüketebilirsiniz. Veya bir kase içerisine dökeceğiniz yulaf ezmesinin üzerine az miktarda bal veya erimiş çikolatayı varsa mikrodalga fırında 3 dakika pişirmeniz enfes bir lezzet sunacaktır.

Sibel Yücel

Edebiyat, Sinem ve Tiyatro düşkünlüğü ile bilinen editörümüz Sibel Yücel, Kültür ve Sanat kategorisinde deneyimlerini paylaşırken Kültür ve Sanat Dünyasındaki gelişmeleri okuyucularımıza aktarır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.