Cilt Soyucu Krem Nasıl Kullanılır: Hücre Yenileyici Kremler

Cilt Soyucu ve Yenileyici Krem Önerileri

Cilt sorunlarına sahip kadınların en çok şikayet ettiği sorun genellikle sivilce ve aknelerden kaynaklanan lekelerdir. Bu lekelerin görünümünü azaltması veya tamamen kaybolması için cilt soyucu veya cilt yenileyici kremler sıklıkla tercih edilir. Cilt soyucu kremler, hücreleri yeniler ve cildin sağlıklı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin yüzeydeki katmanını soyduğundan dolayı alttan gelen yeni cilt katmanının kusursuz olmasını sağlar ve lekeleri ortadan kaldırır. Cilt soyucu kremlerle ilgili bilmeniz gerekenleri bu yazımızda sizler için araştırdık. Hadi başlayalım…

cilt soyucu krem nasıl kullanılır
cilt soyucu krem nasıl kullanılır

Cilt Soyan – Yenileyen Kremler Nedir?

Cilt soyan ve yenileyen kremler, doku onarıcı ve hücre yenileyici özelliklerinden dolayı cildin üst katmanını peeling etkisi ile soyar. Ardından gelen cilt, daha sağlıklı ve güzel bir cilttir. Bir an önce bu lekelerden kurtulmak isteyen kadınların başvurduğu çözümlerden biri olan cilt soyan kremler, doktor gözetiminde ve dikkatli seçilmelidir. Cilt yenilenmesine katkı da bulanan kremler, uygulanması gereken dönem kış aylarında olmalıdır. Çünkü bu tür ürünler yaz dönemlerinde kullanıldığı takdirde güneş ışınlarının cilde zarar vermesinden dolayı cildi olumsuz etkilemektedir. Uzmanlar bu tür ürünlerin kış aylarında kullanılmasını öneriyor.

Cilt Soyucu Kremler Nelerdir?

1- Madecassol Krem

Madecassol krem, son dönemde kadınların en çok tercih ettikleri mucizevi özellikli bir ilaçtır. Bu kremi kullananların birçoğu yanık, yara ve lekelerine çok iyi geldiğini ifade ediyor. Cildin üst kısmındaki deriyi yenileyerek sağlıklı ve güzel bir cildin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Bepanthol ile beraber kullanıldığında daha etkili olduğu kullanan kişiler tarafından ifade edilmekte.

2- Acnelyse Krem

Siyah nokta, akne, sivilce ve sedef tedavisinde kullanılan bir kremdir. Yüzdeki renk farklılıklarını ve kahverengi lekeleri gidererek cilt renk tonunu eşitler. Ölü hücreleri yok ederek cildin yenilenmesinde yardımcı olur. Ancak doktor gözetiminde kullanılması gereken bir kremdir.

3-Tretin Krem

Tretin kremi, lekeler için kullanılır ve üst derinin onarılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca krem, sivilce ve akne tedavisinde gösterdiği etkilerden dolayı kullanan herkes tarafından önerilmektedir. Tretin kremini sürmeye başladıktan 2 hafta sonra etkisini göstermeye başlar ve 2 ay boyunca kullanılması gerekir. Kış mevsiminde kullanılması gereken krem, yaz mevsiminde kullanılacağı zaman güneş koruyucu ile birlikte kullanılmalıdır.

Cilt Soyucu Kremlerin Zararları

Mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken cilt soyucu kremler, kış aylarında kullanılmalıdır. Bu tür kremler, yaz aylarında kullanıldığı takdirde cilde ciddi ölçüde zarar verebilir. Yaz aylarında mutlaka güneş kremi ile birlikte kullanılmalıdır. Her ilacın yan etkisi olduğu gibi bu tür ilaçlarında yan etkileri vardır. Dolayısıyla bu tür kremler kullanılmadan önce prospektüsü okunmalıdır. Ayrıca krem içerisindeki maddelere karşı alerji olup olmadığını öğrenmek için başlangıçta küçük bir bölgeye uygulanmalıdır. Beklenmeyen bir yan etki durumunda ise doktora başvurulması gerekir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.