Düğün Hazırlıkları İçin Dikkat Edilecek Noktalar

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Birbirini seven iki insan için en güzel, en kutsal an evlendikleri andır ama evlenmeden önce çekilen çile, düğün hazırlıklarına nereden başlayacaklarını bilememek genç çiftler için kâbusa dönüşebiliyor. Aslında evlilik hazırlıkları listesini kısa bir şekilde çıkarmak pekte zor değil. Bizde genç çiftlerimizin bu güzel zamanları kâbusa dönüşmesin diye onlar için bir rehber liste oluşturduk.

Düğün Hazırlıkları İçin Yapılması Gerekenler

İlk Başta Düğün Tarihini Belirlemek

Evliliğe karar verdiğiniz anda ilk yapmanız gereken düğün tarihini belirlemek olsun. Düğün tarihine karar vermek için de hazırlıkları ne kadar süre de tamamlayacağınızı, düğünü yapacağınız mevsimi göz önünde bulundurun. Eğer düğünü yaz aylarında yapmayı düşünüyorsanız ramazanın yaza denk geldiğini ve düğün salonlarının yoğunluğu düşünün, salonların 1 sene önceden rezervasyon aldığı aklınızda bulunsun. Düğün tarihi kolay iş diye düşünüp işinizi sona bırakırsanız düğününüzü ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Düğün Ajandanız Olsun

Düğün hazırlıklarında her şey yolunda gitsin istiyorsanız ve zamandan şaşmak istemiyorsanız her şeyi planladığınız bir ajandanız mutlaka bulunmalı.

Düğün Mekânını Ayarlayın

Düğün mekânına karar verip istediğiniz tarih için rezervasyon yaptırmak da en ilk yapacaklarınızın başında gelmeli. Tabi bunun için önce istediğiniz düğün konseptini ve salonlarını araştırmalısınız. Düğün yeri arayışlarına son dönemlerde girerseniz evliliğini ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Düğün Bütçenizi Belirleyin

Düğün tarihi ve düğün mekânından sonra bütçe belirleme işi oldukça önemlidir. Bütçe takibinizi dikkatli bir şekilde yapmazsanız süreç boyunca sıkıntılar çekebilirsiniz.

Organizasyon Firmasıyla Anlaşın

Düğün hazırlıkları sırasında oldukça telaşlı olabileceğiniz için kafanızda belirlediğiniz organizasyonu yapmak sizin için sıkıntı çıkarabilir. Düğününüzün en güzel şekilde olması ve profesyonel bir şekilde hazırlanıp yönetilmesi için bir organizasyon firmasıyla mutlaka anlaşın. Organizasyon firmasına düğünden ne kadar önce giderseniz, onlarında sizin isteklerinize göre harika bir düğün çıkarması o kadar iyi olacaktır

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.