Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı? En Şık Nişan Elbise Modelleri

Nişan törenleri, gelin adayları için düğün öncesinde adeta o özel gecenin provası gibidir.

Hayatının en anlamlı günlerini yaşayan gelin adayları, nişan yapılacak mekândan kıyafetlere kadar her şeyin kusursuz olmasını ister. Bu mutlu günü gölgeleyecek en kötü durum ise yanlış ve uyumsuz bir nişan elbisesi seçimidir.

Nişanda Ne Giyilir?

Nişan töreninin doğal olarak en göz alıcı ve güzel bayanı olması gereken gelin adayları için nişan elbiselerinin önemi, diğer her detaydan daha fazladır. Bu nedenle birçok gelin adayı nişan elbiselerini özel olarak diktirmeyi tercih etse de hazır nişanlık modelleri arasında da göz alıcı tasarımlar bulmak her zaman mümkün olmaktadır.
Nişan elbiselerinin tasarımı ve seçimi, nişan töreninin konseptine ve gelin adayının tarz anlayışına göre farklılıklar gösterebilir.

Nişan Elbisesi Nasıl Seçilir?

Ancak genellikle kabarık ve çeşitli detaylarla süslenmiş nişan elbiselerinin en şık modellerin başında geldiğini söylemek mümkündür. Etek kısmı tüllerle hareketlendirilen ve üzerinde inci ya da pullarla hazırlanan detaylar bulunan, beli sıkıca saran, genellikle askılı ya da straplez nişanlık modelleri son yıllarda gelin adaylarının en şık bulduğu nişan elbisesi modellerinin başında gelmektedir.

Bununla beraber özellikle yaz aylarında açık havada yapılan nişan törenlerinde oldukça sade, hatta mini nişan elbiselerinin yoğun olarak tercih edildiği ve oldukça şık bulunduğu söylenebilir.

Tesettür Nişan Elbise Modelleri

Kabarık olmayan nişan elbisesi modelleri ise genellikle balık modeller arasından, pudra, su yeşili ve açık mavi gibi renklerde tercih edilmektedir. Sadece balık model değil kalem etek detaylı nişan elbiseleriyle de birçok gelin adayı adeta göz dolduran bir şıklığa sahip olmaktadır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.