Göz Şekline Göre Far Nasıl Sürülür

Makyaj Stilinize göre far uygulamaları için kadınların göz makyajına verdikleri önemi herkes bilir. Çünkü bakış o kadar önemlidir ki mutlaka boyayıp süslemek ve deyim yerindeyse nakış nakış işlemek gerekir.

Bazen hangi farın gözlerimize yakıştığını bilemiyor, çoğu rengi o kadar abartılı veya soluk kullanıyoruz ki, bizi görenler “Uykusuz mu kaldın? “ demekten kendilerini alamıyorlar. Makyaj ve göz yapınıza göre far uygulamalarına dönüp baktığımızda doğru tercihlerin uygulandığını görebiliyoruz.

Doğru Far Nasıl Sürülür

Makyaj ve yüzünüze göre far uygulamaları için gözlere parmakla makyaj yapmak zor olduğundan bir fırça yardımıyla makyaj yapılabilir. Gözün altına açık renk sürüp üzerine ışıltılı bir far kullanıldığı zaman oldukça şık bir görsellik kazandırabilirsiniz.

Göz Farı Nasıl Kullanılır

Düz şekillendirip üzerine renkli farlar sürmek daha şık olabilir ancak gözün şeklini ortaya çıkarmak gerekir. Yuvarlak veya çekik ise, hatta küçük veya büyük ise bunlara makyajınıza göre far uygulamalarına dikkat etmeniz gerekecektir.

Son zamanların modası pastel renklerdir ve kullanımı oldukça rahat ve bir o kadar da dikkat çekicidir. Doğallık kazandıran makyajlar son yıllar da daha çok uygulanan makyaj tipleridir. Her kadın makyaj stilinize göre far uygulamalarına danışarak doğru sonuçlar yakalayabilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.