Göz Çevresi Bakımı İçin Yağ Önerileri

Göz Çevresi Bakımı İçin Yağlar

Sizlere göz çevresi bakımınız için çok faydalı 3 yağ önermek istiyoruz:

Eşekotu Yağı Nedir

Eşekotu yağı göz kapaklarınız için faydalıdır.

Eşekotu Yağı Kullanımı ve Faydaları

Eşekotu yağı, çiçekleri akşam açan ve gündüz kapanan Oenothera biennis adlı bitkinin tohumlarından elde edilir. Yağ cilt hücrelerinin yenilenmesine yardım eder ve yüksek oranda gamalinolenik asit içerir. Hodan yağında olduğu gibi, çok küçük miktarlarda kullanılan yağ ile çok üstün sonuçlar elde edilebilir. Baz harmanınızda % 5 ila 10 oranında kullanın.

E Vitamini Kullanımı ve Faydaları

E Vitamini göz çevresi için ve göz altı morlukları için faydalıdır.

E vitamini buğday özü (çıçırgan yemişlerinde de yüksek miktarlarda bulunur) gibi bitkisel gıda yağlarının işlenmesi ile elde edilen doğal bir ahtioksidan ve esansiyel vitamindir. E vitamini deriden serbest radikalleri uzaklaştırmaya yardım eder ve oksitlenmeyi geciktirdiğinden, pek çok ürünün raf ömrünü uzatmakta yardım eder. Çok çabuk bozulduğundan, E vitamini çok az miktarlarda satın alınmalıdır. Bu değerli bileşeni buzdolabında sakladığınızdan emin olmalısınız. Harmanınızda %5e kadar kullanın.

Emu Yağı Nedir

Emu yağı kaz ayağı bölgeniz için sıkılaştırıcıdır.

Emu Yağı Kullanımı ve Faydaları

Emu yağı, eti için çiftliklerde beslenen emuların yağlarının işlenmesi ile elde edilir. Kozmetiklerde nemlendirici etkileri ve cilde nüfuz etme yetenekleri için kullanılırlar. İltihap giderici ve hücre yenileyicidir, ve yara dokularının kaybolmasında ve kas ağrılarının azaltılmasında yardımcıdır. Saf emu yağını baz harmanlarınızda % 100 oranına kadar kullanın, losyon ve kremler için düşük yüzdelerde ve yanıklar (güneş yanığı dahil), yara dokusu ve burkulmaların iyileşmesini hızlandırmak için tasarlanmış ürünlerde daha yüksek oranlarda kullanın. Bu yağ çabuk bozulur, bu yüzden onu buzdolabında tutun. Eğer kötü kokulu bir emu yağı satın aldıysanız, onu derhal satıcıya iade edin.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.