Dünyanın En Ucuz Ülkeleri Neresi?

Dünyanın en ucuz ülkeleri arasında genellikle Güney Amerika, Asya, Afrika ve Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Bu ülkeler sıralamada kabul edilen ölçütlere göre değişiklik gösterebiliyor. Dünyanın en ucuz ülkeleri arasında listelenen ülkelerden seyahat ile ilgili fiyatları bilgilendirme amaçlı veriyoruz.

Kamboçya: Kamboçya tapınaklar, Siem Reap, Angkor Wat gibi gezilecek yerler, lüks oteller, ucuz konaklama seçenekleri, turistik yerler haricinde maceraya açık bölgeleri, güvenli bir ülke olması, dünyanın en ucuz ülkeleri arasında yer alması nedeniyle seyahat gezginleri için ideal bir yer. Para birimi Riel. Bir TL’sı 1400 Riel ediyor. Kamboçya’da şehir içi ulaşım 2 TL, 1 Litre Benzin 3 TL. dir.

kamboçya

Hindistan: Gezmek ve yaşamak için köklü bir uygarlığa sahip olan Hindistan’da Taç Mahal, dünyanın sinema filmlerini üreten Bollywood, 4 bin 500 yıllık bir tarih ürünü olan festival ve etkinlikler bulunuyor. Para birimi rupee olup 1 TL’sı 22 rupee ediyor. Dünyanın en ucuz tatil ülkesi.. Şehir içi ulaşım 60 kuruş, ucuz yemek 5 TL.

hindistan

Pakistan: Her türlü jeolojik yapıya sahip ülkelerden biri. Çöller, deniz, yeşilliklerle süslü dağlar, buz kaplı dağlar, nehirler, verimli topraklar, çorak topraklar, su kaynakları ve ormanlarla kaplı ülkelerden biri.. 8.611 metre yüksekliğiyle Himalaya dünyanın en yüksek ikinci noktasıdır. Pakistan pek çok tarihi esere sahip bir yer. Para birimi rupee. 1 TL’sı 36 rupee karşılığında. Şehir içi ulaşım 50 kuruş, en ucuz yemek 4 TL’ dır.

pakistan

Tayland: Ucuzluğu, tarihi eserleri, adaları ve tapınaklarıyla en çok turist çeken ülkelerden biri. Tayland’ın para birimi baht. 1 TL’ sı 12Tayland bahtı ediyor. Ucuz ülkeler arasında en çok ilgi gören ülke. Şehir içi ulaşım 1,5 TL, 1 litre benzin 2,6 TL’ dır.

tayland

Yaşamak ve ucuz yollu tatil yapmak isteyenlerin en çok uğrak noktaları Karadağ, Moldova, Ukrayna, Arnavutluk, Fas, Cezayir, Romanya, Endonezya, Filipinler, Güney Afrika ve Peru bulunuyor.

Av. Seher Tuba Çevik

Yerli ve yabancı birçok firmaya hukuk danışmanlığı yapan yazarımız Av. Seher Tuba Çevik, Aysha’da hukuk alanında yazılar yazmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.