Fashion Film Fest İstanbul Başlıyor!

Söyleşiler, atölyeler, sanat enstalasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşatmayı vadeden festival, 26 – 27 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Fashion Film Fest İstanbul, Tuna Yılmaz tarafından düzenleniyor.

Geçen sene verilen iki ödülü bir başlangıç olarak gören Fashion Film Fest İstanbul, bu yılki töreninde tam 4 farklı kategoride ödül dağıtacak. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve moda haftası direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri; festivalde ‘’En İyi Moda Filmi’’, ‘’Genç Keşif’’ ve ‘’En İyi Müzik Videosu’’ ödüllerinin sahiplerini belirleyecek.

Yurt dışından ve Türkiye’den, profesyonel standartlarda çekilmiş filmlerden birisine verilecek olan ‘’En İyi Moda Filmi’’ ödülünün sahibini, bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleştirmesi koşuluyla 10.000 TL değerinde bir yapım desteği bekliyor. Öğrenci filmlerinin yarıştığı ‘’Genç Keşif’’ ve modayı ön plana alan müzik videolarının rekabet ettiği ‘’En İyi Müzik Videosu’’ ödüllerine ek olarak, festival kapsamında ELLE ekibi tarafından seçilerek verilecek olan bir de Elle’s Choice ödülü bulunuyor. Festivalde gösterilen moda filmleri arasından bir yapıma verilecek olan ödül, ülkemizdeki moda filmlerinin gelişimi açısından da büyük önem taşıyor.

Uluslararası yarışma jürisi ve söyleşi programları için festival kapsamında İstanbul’a gelecek olan Gareth Pugh, Damir Doma, Emma Mulholland, Senio Zapruder, Michael Daks, Hywel Davies, Niccolo Montanari ve Branko Popovic gibi önemli ve sürpriz isimlere ek olarak; festivalde seyirciler Türkiye’den de Işın Görmüş, Meryem Uzerli, Hazar Ergüçlü, Tamer Yılmaz, Serkan Şedele, Bahar Korçan ve Emre Ünal gibi isimleri de sahnede görme şansını yakalayacaklar.

Daha fazla bilgi ve detay için: fashionfilmistanbul.com
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.