Hayatın Renkleri!

’’Kırmızı‘’ mantolu bir kadın gördüğümde enerjisine hep hayran kalmışımdır. Tutkunun rengi, enerjinin rengi, fark edilmenin rengi kırmızı; girdiği her ortamda kendini fark ettirmeyi başarmıştır.
 

kırmızı

En gösterişli renk hangisi deseler, ’’Mor’’ ediğinizi duyar gibiyim. Lüksü, zenginliği, gizemi temsil eder mor.
 

mor

Neden iş toplantılarına hep ’’Lacivert‘’ giyip gideriz? Güvene almak isteriz kendimizi de ondan. Yetenekli olduğumuzu en iyi lacivert anlatır.
 

lacivert

‘’Hayata Pink bakmak’’ sözünü en çok kullananlardan biri benim sanırım. Duygunun rengidir ‘’Pembe’’; duygusallığın, naifliğin rengi… Huzur verir hep.
 

pembe

Bana saygı duyun demek için, illa konuşmak gerekmez. Giy üstüne ’’Gri‘’ renkleri saygınlığın artsın. Kulağa biraz sert gelmiş olabilir ama en saygı duyulan renktir gri.
 

gri moda

’’Siyah’’ vazgeçilmezim. Hayatın en eğlenceli anlarında bile içimizdeki ciddiyeti korumak adına siyaha sarılırız; gücün, otoritenin rengi, ipleri  elimizde tutmanın rengi…
 

siyah moda

‘’Beyaz’’ bulutlara baktığımda huzur bulmuşumdur. Her ne olursa olsun saf yanlarımızı dışarı çıkarırız. Kirlenmeyen duygularımızı, hayallerimizi yazarız beyazın üstüne.
 

beyaz renk moda stil

Ben öylesine gidip alırım kıyafetleri, modeline göre bakar alırım, yüzüme yakışıp yakışmadığına göre alırım, demeyin. Bilinçaltımız, duygu ve düşüncelerimizdir aslında bizi renklere iten. 

Gökkuşağı tadında renk skalası içinde kaybolacağımız, mutlu hayatlara.

Sevgiyle kalın…
 

Safiye EKİZ
Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.