Yamaç Paraşütü Sporuna Gönül Verenlerin Yeni Adresi; Uçmak Dere

Doğal özellikleriyle Marmara kıyılarının ender köşelerinden biri Uçmak dere Ganos Dağı eteklerinden yol alırken, Marmara’yı bu kadar yüksekten görüp karşınızda uzanan Marmara Adası ve Hayırsız Ada’yla selamlaşırsınız.

Burada birbirini izleyen koylar doyumsuz güzellikleriyle birlikte hazin sonbaharın turuncu-sarı cazibesiyle birleşince usta bir ressamın fırça darbelerinden çıkan yağlı boya bir tabloyu anımsatır. Uçmak dere’ ye ulaştığınızda cennete geldiğinizi düşünürken tatlı bir sevinç kaplar içinizi.. Koyu mavi rengine denizi yeşilin envai tonları sizi farklı dünyalara götürür.

Yamaç paraşütü sporuna gönül verenlerin yeni adresidir. Buranın semalarında süzülmek için 625 metre yüksekliğinde olan Nişantepe’ye çıkmanız gerekiyor. Burada dört farklı atlayış noktası mevcut olup atladığınız zaman Ayvasıl Koyu’na iniş yapıyorsunuz. Konaklama yeri olarak Uçmak dere’de tek bir pansiyon mevcuttur. Ayrıca orman içinde denize sıfır kamp alanı bulunmaktadır. https://www.keyifliyim.com/

Av. Seher Tuba Çevik

Yerli ve yabancı birçok firmaya hukuk danışmanlığı yapan yazarımız Av. Seher Tuba Çevik, Aysha’da hukuk alanında yazılar yazmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.