Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Kısa zaman zarfı içinde kilo vermek isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer hızlı ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızı vermek istiyorsanız yemeklerinizi yavaş yemelisiniz. Her gün düzenli olarak süt içmelisiniz. Stresten uzak durmalısınız. Stres faktörü kilo vermenizi engelleyecektir.

Kahvaltı öğünü kilo verilmesi için önemli bir adımdır. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız düzenli olarak kahvaltı etmelisiniz. Canınız tatlı çektiği zamanlarda kuru kayısı tüketmelisiniz. Kuru kayısı aynı zamanda bağırsaklarınızın da çalışmasına yardımcı olacaktır. Uyku saatlerinizi düzenli hale getirin. Uyku düzeni kilo vermek için oldukça önemlidir.

Bol bol su tüketin. Su tüketmek yağların yakımını hızlandıracaktır. Diyet içeceklerden uzak durmalısınız. Genellikle diyet içeceklerin içerisinde tatlandırıcı bulunmaktadır. Bu tür tatlandırıcılar da kilo vermenizi engelleyecektir. Kola gibi asitli içeceklerin tüketimini azaltmanız önerilmektedir. Yemek porsiyonlarınızı küçültmelisiniz. Eğer bu hususlar doğrultusunda diyet programı ve egzersiz uygularsanız ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Kilo verilmesi için yapılması gerekenler ile fit bir vücuda sahip olmanın tam zamanı.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.