Takım Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Takım elbiseler erkeklerin çoğunlukla iş hayatında ve özel anlarda kullanmaktan vazgeçemedikleri kıyafetleridir. Farklı form ve kumaşlardan yapılan takım elbiseler için ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Şık bir takım elbisenin altına giyilen ayakkabı ile uyumlu olmaması hoş bir görüntü vermediği gibi kötü bir izlenim de bırakabilir. Takım elbiselerin altına giyilebilecek ayakkabılar model ve form olarak sizler için derledik.

Takım Elbisesi Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Takım elbiselerinde en dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle kumaş seçimidir. Tercih edilen kumaşın kaliteli olması sizin duruşunuzu ve şıklığınızı büyük ölçüde etkiler.
  • Erkeklerin vücut ölçülerini dikkate alarak takım elbise seçmeleri hoş bir görüntü sunar.
  • Seçilen takım elbisenin ceket boyu kalça kısmını kapatmalıdır. Pantolon boyu ise ayakkabınızla sıfır olacak şekilde olmalıdır.
  • Gömlek manşeti ceketin içerisinde çıkan gömlek manşetinin avuç içlerine sarkması kötü bir görüntü yaratabilir.
  • Takım elbiselerde ayakkabı seçimine de dikkat edilmelidir. Takım elbiselerin altına kesinlikle bot giyilmemelidir. Giyilecek ayakkabının duruşu ve renginin kıyafetinizle uyumlu olması tercih edilmelidir. Son yıllarda takım elbiselerin altına spor ayakkabı da tercih ediliyor.

Takım Elbise Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı?

Gri Takım Elbise Ayakkabı Kombini

gri takım elbise ayakkabı kombini
gri takım elbise ayakkabı kombini

Türkiye’de erkeklerin en çok kullandığı takım elbise rengi gridir. Gri takım elbiseler ofis içerisinde, özel gecelerde ve hafta sonları çokça tercih edilen kıyafetler için ayakkabılarda pek zorlanılmaz. Gri takımın altına giyilebilen siyah ayakkabılar ofis içerisinde ve özel davetlerde rahatlıkla kullanılabilir. Kahverengi ayakkabılar da koyuluk seviyesi dikkate alınarak seçilmesi gereken bu renk çoğunlukla dışarı çıkarken tercih edilmelidir. Ancak koyu renk gri takım elbiselerle kahverengi ayakkabılar tercih edilmemelidir.

Siyah Takım Elbise Ayakkabı Kombini

siyah takım elbise ayakkabı kombini
siyah takım elbise ayakkabı kombini

Risksiz ve garantici adamların rengi siyah takım elbiseler için birçok ayakkabı rengi kolaylıkla uyar. Siyah takım elbiseler için siyahi, kahverengi, bordo ve gri ayakkabılar zaman ve mekana göre farklılık göstererek tercih edilmelidir. Ancak siyah takım elbisenin altına spor bir hava yaratmak için spor ayakkabı da kullanılabilir.

Lacivert Takım Elbise Ayakkabı Kombini

lacivert takım elbise ayakkabı kombini

lacivert takım elbise ayakkabı kombini

Lacivert rengini bulmak biraz sıkıntılı olabiliyor çünkü, mavinin birçok tonu var ve açık ve koyu mavi arasında kalan bu renk oldukça risksizdir. Siyah rengin ciddiliğine bürünmek istemeyenler için lacivert rengi takım elbiseler her cilt tonuna uymasıyla birlikte şık ve günlük arasındaki dengeyi koruyabiliyor. Lacivert takım elbisenin altına kahverengi ve siyahın dışında oxboold, burgundy tercih edilebilir.

Kahverengi Takım Elbise Ayakkabı Kombini

kahverengi takım elbise ayakkabı kombini
kahverengi takım elbise ayakkabı kombini

Kahverengi takım elbiseler günümüzde pek tercih edilmez. Ancak farklı bir renk kullanmak isteyenler için kahverengi takım elbiseler tercih edilebilir. Kahverengi takım elbiselerin altına kesinlikle siyah ayakkabı giyilmemelidir. Takım elbisenin rengiyle bütün olmaması için koyu kahverengi ayakkabı tercih edilmelidir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.