Lisya Beauty’de Sağlık ve Güzellikte Yenilikçi Bir Yaklaşım

Sağlık ve güzelliği yenilikçi yöntemlerle buluşturan Lisya Beauty, ciltlerine ve saçlarına özel ilgi göstermek isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği bir güzellik merkezi. Lisya Beauty kurucusu Selda Tahincioğlu Özkök ile Aysha okurlarına özel yaptığımız röportajda misafirlerinin en çok tercih ettiği uygulamaları, yenilikleri ve diğer güzellik merkezlerinden farklarına yer verdiğimiz röportajda okuyucularımıza özel olarak bilgileri de bizlerle paylaştı.

Selda Tahincioğlu Özkök
Selda Tahincioğlu Özkök

Öncelikle sizi yakından tanıyalım. Aysha okurları için bize kendinizden bahseder misiniz?

Sağlık ve güzellik konularına, çok küçük yaşlardan beri, biraz da babamın etkisiyle büyük ilgi duyuyordum. Babam sağlıklı yaşam, doğru beslenme konularında çok bilgiliydi ve tüm bilgisini bizimle paylaşırdı. Daha küçücük bir kızken bile, balıktaki fosforun faydasını, kayısının içindeki vitaminleri bilirdim.  Büyüdükçe, okuyup araştırdıkça ilgim ve merakım daha da arttı. Sağlıklı beslenme, sağlıklı cilt, parlak saçlar derken, zamanla sağlık ve güzelliğin bir bütün olduğunu fark ettim. Çevremde birçok arkadaşım ne olduğunu bilmezken ben 14 yaşımdan beri düzenli cilt bakımı ve saç bakımı yaptırıyordum. Bildiklerimi sevdiklerimle paylaştıkça, bir baktım ki, arkadaşlarımla bir araya geldiğimde, sürekli bana güzellik ve bakımla ilgili bir şeyler sormaya başlar oldular; “Saçlarım çok kurudu, ne yapayım? Cildim çok yağlı ne öneriyorsun? Hangi kremi tavsiye edersin?” gibi sayısız soru… Saatlerce keyifli sohbetlerimiz ve paylaşımlarımız olurdu. Ben bu durumdan çok hoşnuttum,  anlatmaktan büyük zevk alıyordum. Bu ilgi ve merak, zamanla bir güzellik merkezi kurma hayaline dönüştü.  Ve nihayetinde Lisya Beauty ile tüm bilgimi ve ilgimi profesyonel hayata dönüştürdüm.

Fransız Koleji’nden mezun olmuştum. Sağlık ve Güzellik konusunda ilk eğitimim, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Lal Akademi’de başladı. Anatomiden fizyolojiye, morfolojiden dermatolojiye uzanan bu geniş çaplı estetisyenlik eğitimi aldım. Bu da beni konunun derinlerine daha çektiği gibi ilgimi ve merakımı da kamçıladı. Ardından The London School of Beauty & Make Up Academy’de, köklü bir eğitim aldım. Dr. Robert Edvin Svoboda’dan aldığım eğitimle de,  Ayurvedik beslenmenin sırlarını keşfettim ve doğru beslenmenin cilt, saç ve vücut üstündeki etkileri konusunda geniş bilgi edindim. Almanya’da Dr. Schrammek’ten aldığım ürün eğitimleri de cilt tipleri, cilt sorunları, bakım ve maskeler konusunda son derece profesyonel eğitimler.

Lisya Beauty’de verilen hizmetler ve kullanılan teknolojiler hakkında neler söylersiniz?

Son dönemde dikkat çeken tedaviler arasında gençleşme, leke ve skar dokusu tedavisinde gençlik kalemi olarak anılan Dermapen, bölgesel incelmede Velashape III büyük ilgi görüyor. Endymed Radyofrekans ve Altın İğne ise yüzde ve vücutta elastikiyet kaybını onardığı, yüz ovalini düzelttiği, kırışıklıkların yok edilmesinde mucize sonuçlar yarattığı için tüm dünyada tercih nedeni oluyor. Bu yöntemler neştersiz, iğnesiz ve acısız uygulamalar olduğu için hem konforlu hem de etkili sonuçlar yaratıyor. Ayrıca tamamıyla bitkisel, özel laboratuvarlarda üretilen ürünler ve vitamin kürleri ile yüz gençleşmede kısa sürede yüz güldüren sonuçlar almak mümkün.  Bildiğiniz gibi çok kişinin en büyük sorunlarından biri de kilo problemleri ve bölgesel yağlanma. Dört sistemi bir arada bulunduran (masaj, radyofrekans, infrared, vakum)  Velashape III, bu sorunu kısa bir sürede ortadan kaldıran bir cihaz.

Türkiye’de pek çok bakım merkezi var ancak Lisya Beauty’in diğer merkezlerden farkı nedir?

Biz burada her misafirimizin VİP ayrıcalığına sahip olmasını sağlıyoruz ve onlara bunu hissettiriyoruz. İşimizi de çok büyük sevgi, daha doğrusu aşkla yapıyoruz. Çağın yeniliklerini yakından takip ediyoruz. Ayrıca bir diğer önemli konu da biz burada tamamen kişiye özel bakım haritası çıkararak çalışıyoruz. Lisya Beauty’ye gelen kişiye hangi amaçla gelmiş olursa olsun öncelikle mutlaka cildini analiz ediyorum. İhtiyacını çok iyi belirleyip o doğrultuda kişiye özel uygulama planını oluşturuyorum. Çünkü biliyoruz ki önemli olan doğru ön tanı, doğru ürün, doğru uygulama. Tüm bunları hijyen başta olmak üzere sürekli eğitimlerle kendilerini yenileyen uzman kadromuz ile gerçekleştiriyoruz.

1

Yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde keyifli dost ve akraba buluşmalarının için okuyucularımıza ne gibi bakımlar önerirsiniz? Onları yeni yıla nasıl hazırlayabiliriz?

Yeni yıl dönemi malum davetler, buluşmalar, yemekler çok. Yeni yıla az bir zaman kaldı. Size kısa sürede sonuç alabileceğimiz cilde nem, ışıltı ve parlaklık kazandıran bakımlarımızdan bahsetmek istiyorum. Red Carpet bakımımız cildi tazeleyen ve şımartan bir güzellik ritüeli. Aynı Red Carpet’ta ki ünlüler gibi parlamak mümkün. Kısaca anlatayım. Suyun arındırıcı etkisinden yararlanarak yapılan derin bir temizlikten sonra basınçlı saf oksijen ile cilt canlandırılır ve sonraki aşamalarda yapılacak adımların etkisi katlanır. Radyo frekansın lifting konusundaki yarattığı etki büyük; cildin iğnesiz ve ameliyatsız sıkılaşmasını sağlıyor. Radyo frekans etkisini basınçlı saf oksijen ile birleştirince çok güzel sonuçlar çıkıyor ortaya. Taze hücre üretimini artıyor, cilt sıkılaşıyor, ince kırışıklıkları doluyor, yüz ovali toparlanıyor. Uygulama sonrasında ciltte bir gençleşme, sıkılaşma ve ışıltı ortaya çıkıyor. Dudaklar ise eskisinden daha dolgun daha belirgin ve ışıltılı. Bu bakımda led ışığının iyileştirici ve gençleştirici etkisinden de yararlanıyoruz. Kür havyar ve somon sütü ile yapılan mucize maske ile tamamlanıyor. Kısaca içeriği çok geniş, dolayısıyla çok etkili bir bakım. Hızlı ve sıkı bir toparlanma yaratan ve cilde inanılmaz bir ışıltı kazandıran bu bakımı konuklarımız davet, düğün veya özel günler öncesi özellikle tercih ediyorlar. Tıpkı Oskar töreninde kırmızı halıda yürüyen dünyaca ünlü yıldızlar gibi.

Lisya Beauty olarak son trendleri yakından takip ediyoruz. Yine Hollywood yıldızlarından Kim Kardashian’ın da tercih ettiği Golden Coctail Fine Touch’ı Türkiye’de ilk uygulayanlardanız. Bu uygulama da yılbaşı öncesi öneririm.  Enjeksiyonsuz vitamin kokteyli uygulaması bu. Q-10, antioksidanlar, H-100, somon DNA ve hyaluronik asit içeren, kişiye özel kokteylleri deri altına etkili bir biçimde aktarıyoruz. Cilde anında dolgunluk, ışıltı ve canlılık veriyor. Kırışıklıkları azaltmada ve gözenek küçültmede de etkili. Her cilt tipine uygulanabilen bu bakımı 3- 4 seans olarak öneriyoruz. İlk seanstan itibaren etkisi görülüyor; Yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulayabiliyoruz. Yaş sınırı ve iyileşme süresinin olmaması ve yaz kış uygulanabilir olması da avantaj. Kısaca bir yandan kolajen üretimi artarken Altın Kokteylimiz, cildi besleyerek nemlendiriyor ve canlandırıyor.

Bu bakımlar tek seansta bile kan dolaşımı artmış, beslenmiş dolayısıyla canlı, parlak, ipeksi bir cilt sağlıyor. Bu nedenle özel bir etkinlik öncesinde de ‘şöyle bir kerede parlayayım’ diyen misafirlerimize bu uygulamaları yapıyoruz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.