Rene Clinic’ten Yeni Nesil Jet Peel Uygulaması!

Güzellik ve estetik alanında başarılı işlere imza atan Rene Clinic, Jet Peel uygulamasını Türkiye’ye getirdi…

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Prof. Dr. Reha Yavuzer ve Uzman Estetisyen eşi Nur Bilen Yavuzer, Rene Clinic’te çalışmalarını son hızla sürdürüyor. Alanında en iyilerden biri olan Rene Clinic en yeni uygulamarından biri olan Jet Peel’i düzenledikleri lansman ile tanıttı.

İlk olarak 2009 yılında üretilen Jet Peel, cildi temizleyip, kırışıklıkları gözle görünür oranda azaltmaya yarayan bir uygulama. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt hemen hemen her kadının hayali. Bu uğurda yapılabilen uygulamalar ise oldukça fazla.

Derinin parlak ve sağlıklı gözükmesi için önemli olan noktalardan biri derinin üst tabakasının detaylı olarak temizlenerek, tüm ölü hücrelerden kurtulmasını sağlamak. Rene Clinic’in bu alanda birçok farklı uygulaması bulunuyor.

Yeni Nesil Peeling Uygulaması

Kendini 28 günde bir yenileyen deri yüzeyi kadar deri altı da çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar.

Nefes alan bir deri tek başına sağlıklı bir görünüş için yeterli olmayabilir. Rene Clinic’te derinin altındaki nem dengesini sağlayabilmek için en çok kullanılan metodlardan biri Hyaluronik asitli enfeksiyonlar…

Çeşitli vitamin ve antioksidanlar düzenli kullanım ile deri kalitesini yükseltirken, yaşlanma sürelerini de azaltıyor. Rene Clinic’te uzman hekimler ve uzman estetisyenler tarafından yapılan PRP, mezoterapi, vitamin enjeksiyonlara bir yenisi eklendi.

Jet Peel adı verilen bu sistem deri altına oldukça yüksek bir basınçla hava ve su karışımı püskürterek cildin alt tabakasının tamamının arınmasını sağlıyor.

Toplamda 4 basamaktan oluşan Yeni nesil Jet Peel teknolojisinde ilk aşamada yüksek basınçla yüzeye detoksifikasyon suyu püskürtülerek yüzeyin tamamen temizlenmesi ve deri altı ödemin azalması sağlanıyor.

Cildi yenileyici etkisi olan komplekslerin yüksek basınç ile deri altına ulaştırıldığı ikinci aşamada deri likolik asit ile içeriden dışarıya doğru bir peeling etkisine alınıyor.

Bilinen tüm peeling uygulamaları derinin dışından içine doğru ilerler. Ancak Jet Peel’de tam tersi bir durum söz konusu. Derin temizlik sağlayan bu aşamada yüzeydeki hasarlı ve ölü hücrelerden kurtulmak hedefleniyor.

Kişinin derisinin ihtiyacına göre beyazlatıcı, kırışıklık azaltıcı, yağ dengeleyici, hassasiyet azaltıcı içeriklere sahip olan yaşlanma karşıtı komplekslerin deri altına gönderildiği üçüncü basamakta yaşlanma etkisinin azaltılması ve deri sağlığının maksimum seviyeye çıkarılması sağlanıyor.

İğnesiz bir uygulama olduğu için herhangi bir acı, ağrı, sızı hissi yaratmayan Jet Peel’in dördüncü son ayağında derinin ihtiyacı olan tüm yüksek konsantrasyonda deri altına gönderiliyor.

Ortalama 30 dakika süren bu uygulama 4 seans olarak yapılıyor. Ardından 2-3 aylık takipler tavsiye ediliyor.

 

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.