Beyaz Çay Nedir: Faydaları Nelerdir, Beyaz Çay Zayıflatır mı

Bu günlerde beyaz çay mucizesi adeta yeniden keşfedildi. Beyaz çay ile zayıflamaya ilişkin basında birçok haber çıkıyor. Özellikle metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakıcı özellikleriyle bilinen beyaz çay hakkında Prof. Dr. Erdem Yeşilada oldukça önemli bir takım tespitlerde bulundu ve beyaz çayın faydaları hakkında da ilginç bilgiler verdi.

Beyaz Çay Nedir?

Beyaz çay her ne kadar zayıflama ve kilo verme özellikleriyle gündeme geliyor olsa da cilt bakımı ve güzellik için de oldukça önemli bir takım faydaları vardır. Özellikle ciltte yaşlanma sonucu görülen kırışıklıklar, cilt sarkmaları ve cilt çatlaklarına iyi gelen beyaz çay, cildi antioksidan özellikleri ile beslemekte ve kadınların pürüzsüz bir cilde sahip olma sevdalarını doğal yollardan gerçekleştirebilmektedir.

Beyaz çay düzenli olarak tüketildiğinde hem cildi gençleştiriyor hem de yağ yakıcı etkisi nedeniyle hızlı kilo verme olanağını ayaklarımıza getiriyor.

Beyaz Çay Faydaları Nelerdir?

Beyaz çayın faydalarının en önemli sebebi, bu çayın diğer çaylara nazaran daha az işlemden geçmiş olmasıdır. Yani diğer bir deyişle doğala en yakın bitki çayı beyaz ve yeşil çaydır. Bu çay siyah çayda olduğu gibi   soldurma, fırınlama, kurutma ve fermentasyon gibi bitkisel özelliklerin kaybına neden olabilecek bir takım işlemlerine uğramamaktadır. Bunun neticesi de çayın yapısının bozulmamaması ve içerdiği antioksidanları muhafaza etmesidir. Bu sebepledir ki beyaz çay sağlığa faydalı bir doğal zayıflama yöntemidir.

Beyaz Çay Zayıflatır mı?

Beyaz çayın sindirim sistemini çalıştırıcı etkisi zaten metabolizmanın hızını artırma kabiliyetine sahiptir. Diğer yandan beyaz çay içerisindeki yağ yakıcı bitkisel materyaller, beyaz çay ile zayıflamayı da olanaklı hale getiriyor. Yeşil çayda olduğu gibi beyaz çay içerisinde de yağları parçalama yeteneği olan termojenik bit takım fito enzimler bulunmaktadır.

Beyaz Çay ile Cilt Bakımı

Beyaz çay içerisinde bol miktarda bulunan elastin maddesi, cildin yaşlanmasını hızlandıran kolajen yıkımını önemli ölçüde önlemekte ve geciktirmektedir. Bu da cilde esneklik kazandırmasına neden olur. Sıkı, esnek ve kırışıklıklardan kurtulmuş bir cilde kavuşmak istiyorsanız baskılayıcı ve cilde esneklik veren beyaz çayı bolca tüketmelisiniz. Beyaz çay ayrıca cilt gençleştirici maske yapımında da kullanılabilecek bir doğal besindir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.