Cildin Pürüzsüz Olması İçin Ne Yapılmalı

Güzel Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Günümüzde kadınların güzelliklerine verdiği önemle birlikte piyasada satışa sunulan ürünlerin için bazıları, doğru bilinen yanlışlar ve farklı nedenlerden dolayı zarar görülen cildimizin bakımı sırasında doğru hareket etmek arzuladığınız tene kavuşmanızı sağlayacaktır.

Pürüzsüz Yüz İçin Ne Yapmalı

Cilt bakımında en sık yapılan hatalar arasında aslında en masrafsız ve kolay olmasına rağmen bazı kadınlar tarafından maalesef üzerinde durulmayan yetersiz yıkama cildinizin istediğiniz görünümde olmamasına neden olabilir. Makyajın kalıntıları yüzünüzü bir kez yıkadıktan sonra geçmeyerek gözeneklerinizin tıkanmasına neden olacak kalıntılar bırakmakla birlikte özellikle makyajın ardından iki kere yıkamanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Pürüzsüz Cilt İçin Ne Yapmalı

Hayal ettiğiniz cilde kavuşmanız çok zor olmamakla birlikte günlük en az 2 litre su içmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Cildinizin yağlı olsa bile neme ihtiyacı olacağını hiç unutmamanız gerekmekle birlikte uzmanına danışarak teninize uygun olan krem kullanmanız arzuladığınız tene kavuşma yolunda size yardımcı olacaktır. Cildinizin en çok zarar veren etkenler arasında yer alan makyaj özellikle gece yatarken temizlenmemesi durumunda gözeneklerinizi tıkayacak ve leke, siyah nokta gibi daha sonrasında sizi canınızı sıkacak olumsuzluklara neden olacaktır. Teninizin nefes almasını sağlayan peeling uygulaması sizin mükemmel bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Cildinizi temizlemek, parlamasını sağlamak ve pürüzsüz hale getirmek için periyodik olarak mutlaka yapmanız gereken peeling kusursuz görünümünüzün anahtarlarından biri olacaktır. Cildinize zarar verecek etkenler arasında makyaj yaparken kullandığınız fırçaların temizlenmemesi de önemli olmakla birlikte sizlere tavsiyemiz fırçalarınızı mutlaka ayda bir kez ılık suyla yıkamanız olacaktır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Kırmızı ve yeşil sebzeler içerdikleri minarallerle cildinize çok faydalı olacağı gibi yediklerimize dikkat etmemiz güzel görünmemiz yolunda yapmamız gerekenler arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda cildinizin düşmanı olarak kabul edilen fast food alışkanlığı hayallerinizdeki görünüme kavuşamamanıza neden olabilir. Cilt bakımını günlük olarak yapmanız ve bir alışkanlık haline getirmeniz sonradan başınıza gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbir almanızı sağlayacaktır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.