Düğün Öncesi Saç Bakımı

Düğün sezonunun yaklaşmasıyla  birlikte gelin adaylarının heyecanı da biraz daha arttı. Bu önemli günde kuşkusuz en dikkat gerektiren detaylardan biri saçlarınız!

Hem seçtiğiniz gelinliğe hem düğünün tarzına uyum sağlamasının yanı sıra sizi de en doğru şekilde yansıtmalı. Benim gelin adayları ile konuşurken hep söylediğim bir şey vardır. Kendi stilinizden çok uzaklaşmayın, sonradan rahat edemeyeceğiz bir şeyleri sırf denemek için maceraya girmeyin, bu özel günde aklınız saçınızda kalmasın!

Önce Saç Bakımı

Çünkü saçlarınız ne kadar sağlıklı olursa uyguladığınız modelleri de o kadar güzel gösterecektir. Saç sağlığınızı düğün öncesinde haftada birkaç kere uyguladığınız yoğun bir bakım kürü ile güçlendirebilirsiniz. Benim size önerim banyo öncesinde saçlarınıza Garage Organics Serum ile maske yapmak. Böylece hem yoğun bitkisel özlerle beslenecek, hem nemini geri kazanacak hem de daha kolay şekil alacaktır. Vitamin ve mineral yönünden zengin bir beslenme planı da yine kökten uca saçları güçlendirmek için önemli. Eğer saçınız ev yapacağınız bakım yeterli olmayacak derecede yıpranmış ise size bu seferde önerim Garage Hair Repair Studio’larda uyguladığımız “Sakinleştirici Bakım” olacak.

Saç Renginizde Değişiklik Yapmak İstiyorsanız, Şimdi Yapın

Önceden iyi bir planlama yapmak saç renginde değişiklik yapmak isteyenler için de önemli. Eğer köklü bir renk değişimi düşünüyorsanız bunu şimdi yapmak iyi olur. Böylece düğün dönemine kadar renginiz oturmuş olur ya da bir pişmanlık yaşarsanız düzeltme şansınızı kaybetmezsiniz. Bunun yanı sıra  saç renginizde düğün öncesi ufak tefek değişiklikler yapmayı da düşünebilirsiniz. Mesela yüzünüzü aydınlatacak birkaç ışıltı katmak, brushlight, facelight gibi işlemlerle oldukça kolay ve bir o kadar da doğal duruyor.

Kır Düğünlerinde Örgüler, Salon Ve Otellerde Natürel Topuzlar  Öne Çıkıyor

Önden örgülü olan modeller özellikle kır düğünü konseptinde sık sık karşımıza çıkıyor. Bu tarz modelleri bohem şıklığının dışında saçın ön kısımlarını kontrol altına alması açısından da çok başarılı buluyorum. Eğer saçlarınız nemden, sıcaktan çok etkilenip, çabuk kabarıyorsa bu model size uygun olabilir. Yine uzatmaya çalıştığınız perçemleri kamufle etmek açısından da güzel bir metot. Tabii yüzün kemik şekline uygun olarak örgü sayısına, kalınlığına ve yerine doğru karar vermek çok önemli.

Gelin topuzları artık eskisi kadar ne sıkı ne de abartılı. Daha minimalist yaklaşımlarla, modern uygulamalar öneriyorum. Eğer yoğun detaylarıyla öne çıkan bir gelinliğiniz varsa bu tarz bir model ile denge sağlayabilirsiniz. Bu tarz topuzlar için bu sezon ilham kaynağınız 2018 yılının en çok sözü edilen gelini Meghan Markle olabilir. Yüzünü iyi çerçeveleyen ama gölgelemeyen, duvağı ile uyumlu bir topuzu vardı.

Natürel Makyajlar Ön Planda

Bu sezon saçta olduğu kadar makyajda da ilham kaynağı Meghan Markle olacak. Düğünü tüm dünya gibi yakından takip ettiyseniz, yüzündeki makyaj var ile yok arasıydı. Yüzünün doğal güzelliği gölgelemiyor hatta çoğu gelin adayının kapatmaya çalıştığı çillerini bile gururla ortaya çıkartıyordu. Eğer sizin de tercihiniz doğallıktan yana ise bunun için size önerim yüz bakımına önem vermeniz. Doğal serumlar ve yoğun nemlendirici kremler ile yüzünüzü bu önemli güne kusursuz bir tuval olarak hazırlayın. Ayrıca kaş şeklinizden memnun değilseniz yine düğüne birkaç ay kala kaş besleyici kürler ya da mikroblading yöntemlerine baş vurabilirsiniz. Biliyorsunuz kaşlarınız yüzünüzün en önemli çerçevesi.  Makyajınızda ise kahverengi tonlarda çok abartıya kaçmayan bir dumanlı göz makyajı ile şeftali- bronz tonlarda allık ve ruj tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinin üzerini pembe incimsi tonlarda aydınlatabilirsiniz. Bu vesile ile gelin adaylarına şimdiden mutluluklar dilerim.

Ahmet Çoban – Garage Hair Repair Studio

Düğün Öncesi Cilt Bakımı ve Yapılması Gerekenler

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.