Düğün Öncesi Cilt Bakımı ve Yapılması Gerekenler

Bir kadının en özel günü düğün günüdür. O gün ışıl ışıl görünmek her kadının hakkıdır. Dermatoloji Uzmanı Ebru Şimşek, düğün günü ışıldamak isteyen gelin adayları için düğün öncesi yaptırılabilecek bakım ve uygulamaları yazdı…

Her gelinin ihtiyacına göre düğün öncesi en sık yaptığımız uygulamalar saçlara, yüze ve güzel bir gülüş için gözler ve dudaklara yapılan dokunuşlardır. Tabii eller ve tırnakları da unutmamak lazım.

Sağlıklı Saçlar…

Sağlıklı ve ışıldayan saçlar düğünden en az 3 ay önce yapılan PRP ve saç mezoterapisi ile sağlanır. Alınan bir miktar kan ile elde edilen kendi hücrelerimizi içeren serum saçlı deriye enjekte edilerek saç foliküllerini canlandırır. Ayrıca saç foliküllerinin ihtiyacı olan vitaminler ve amino asitleri içeren mezoterapi ürünleri de saçı besler. Düğün öncesi planlanan bu uygulamalar ile parlak ve canlı saçlara sahip olmak mümkün.

Canlı Bir Cilt

Yüzümüz için ise peeling, somon DNA, mezoterapi, karbon peeling, soft lazer uygulamaları, minik ve yumuşak dolgu ve botox uygulamaları da düğün günü gelinlerin ışıltı saçmaları için yaptığım uygulamalardan bazıları. Bu uygulamalar cildin nem düzeyini dengelerken ayrıca collagen uyarımı ile daha canlı bir cilde sahip olmamızı sağlar. Cilt için gerekli olan bakım ve uygulamalara düğün gününden 6 ay önce başlanmasında fayda var. Böylece daha sağlıklı sonuçlar elde edilebiliyor.

Mutlu Bakışlar…

Mutlu ve canlı bakışlar için de yüze çeşitli uygulamalar yapılıyor. Bunlardan göz altı ışık dolgusu göz altı morluklarını giderirken, yüzdeki yorgun ifadeyi daha sağlıklı bir hale getiriyor. Dudakların hem hacmini arttırıp, hem de nem veren dudak dolgu uygulamaları da dudakların istenen hacme ulaşmasını ve düğün öncesi gelinlerin kendisini şahane hissetmesini sağlıyor. Bu tarz uygulamaların da son zamanlara bırakılmamasını öneriyoruz.

Genital Bölge

Biliyorsunuz gelin olmanın yaşı yok. Genç kızların da sorunu olabilen ama ileri yaşlardaki gelin adayları için daha gerekli olan genital bölgeye yapılan estetik amaçlı uygulamalar evlilik sürecinde sağlıklı bir cinsel yaşam vaat ediyor. Özellikle genital bölgenin beyazlatılması tüm yaşlardaki gelinlerin tercih ettiği bir uygulama. Bunun yanı sıra dış genital organların estetik görünümünü sağlamak ve nem oranını arttırmak için yapılan dolgu uygulamalarını da tüm kadınlar tercih edebilir. Yine iç genital organlara vajinanın esnekliğini ve elastikiyetini artırmak için yapılan dolgu uygulaması ile daha kaliteli cinsel yaşam sağlanabiliyor.

Ebru Şimşek-Dermatoloji Uzmanı

Düğün Öncesi Estetik ve Cilt Bakımı

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.