Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü yıllar geçtikçe genetik yatkınlık ve olumsuz çevre koşullarından dolayı da meydana gelebiliyor. Göz kapağı düşüklüğü farklı nedenlerden dolayı pek çok kişi için sorun olabiliyor. Ayrıca bu kişilerin makyaj yapması bir sorun haline de gelebiliyor. Aysha okurları hazırladığımız yazımızda düşük göz kapakları için makyaj önerilerini derledik.

Düşük göz kapağına sahip hanımlar doğru tekniklerle sorunsuz bir makyaj yapabilirler. Düşük göz kapağına sahip hanımlar göz kapaklarına far sürdükleri zaman gözlerini açınca sürdükleri far kaybolmuş olabiliyor. Bunun gibi çeşitli sorunlarla karşılaşan hanımlara madde madde neler yapılması gerektiğini yazımızın ilerleyen kısımlarında belirttik.

Düşük Göz Kapağı Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Göz makyajınızı yapmaya başlamadan önce far bazı uygulamanız halinde yapacağınız makyaj dağılmaz ve gözünüzde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.
  • Farınızın göz kapağınızda dağılmaması için göz makyajınızı yaparken gözlerinizi kapatmamalısınız ve tam karşınızda ki aynaya bakmalısınız. Bu şekilde gözünüzün şeklini ve kıvrımlarını daha net görerek uygulama yaparsanız daha iyi olacaktır.
  • Düşük göz kapağına sahip hanımlar çok koyu far renkleri kullanmaktan kaçınmalı ve çoğunlukla kahve, bakır, bej gibi tonlar kullanmalıdırlar.
  • Farınızı uygularken göz kapağınızın başladığı alt kısımlarına açık tonlar, üst kısımlarına ise daha koyu tonlar uygularsanız çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Uyguladığınız farklı tonlarda ki farınızı da fırça yardımı ile homojen bir şekilde yayabilirsiniz.
  • Düşük göz kapağı makyajında kuyruklu eyeliner uygulaması göz kapaklarınızın daha yukarıda olduğunu gösterecektir.
  • Siyah göz kalemini kirpiklerinin biraz daha dışına doğru sürmeleri gözlerinin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
  • Kirpiklerin daha kıvrımlı ve hacimli olması göz kapağının düşüklüğünü gizlemede etkin rol oynuyor.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.