Düz Kaş Modeli Kime Yakışır? Düz Kaş Nasıl Alınır?

Düz Kaş Modeli Kime Yakışır? Düz Kaş Nasıl Alınır?

Kaşlar, aynı saç gibi görünüm için önemli bir yer taşır. Doğru bir kaş şekli yüz bölgesinin duruşunu, bakışları değiştirir. Yüzün şekline göre tasarlanan kaşlar bir kadın için en doğal aksesuar olabilir. Yüzün şekline göre tasarlanan kaşlar, tarzınızı ve sizi tam olarak ortaya çıkarır. Kalın kaş, düz kaş, kavisli kaş, ince kaş… En doğru kaşı kullanarak doğallıktan ayrılmamış olursunuz.

Düz Kaş Kimlere Yakışır

En güzel kaş modeli aslında size yakışan en doğru kaş modelidir. Başkasına yakışan bir kaş sizin yüzünüze yakışmayabilir. Bu nedenle öncelikle kendi yüzünüzü iyi tanımalısınız. Her kaş şekli ayrı bir tarzdır. Daha kadınsı ve havalı bir duruş için kavisli kaşları tercih edebilirsiniz. Kalkık bir kaş daha feminen bir görünüm verir.

Doğal bir duruş isteyenlerin kalın ve düz kaşları denemelerini öneririz. Düz kaş için kaşların etrafındaki dağınık olan görünümü temizlemeniz yeterli olacaktır. Son yıllarda doğallığın ön planda olması nedeniyle düz kaşlar daha fazla tercih edilir hale geldi. Düz kaşlar kişiye daha genç ve modern bir hava katar. Doğal kaşlarınızı daha kalın göstermek için kaş kalemi, kaş farı ve kaş maskarası kullanabilirsiniz.

Düz kaş modeli en çok oval ve uzun yüzlere yakışır. Bu nedenle uzun yüze sahip olanlar kaşlarını asla kavisli yapmamalılar. Kavisli kaş uzun olan yüzü daha da uzun gösterir. Düz kaş yüzü kısaltır.
Düz kaşlar daha çok kalın olarak tercih edilmelidir. İnce bir düz kaş sizi çok eski yıllara geri götürebilir.

Düz kaşlar, geniş alınlı ve kemikli yüzlerde de yüzü daha geniş gösterdiği için pek tercih edilmemelidir.
Düz kaş, zamansızdır. Her zaman tercih edilebilir.

Düz Kaş Nasıl Yapılır?

  • Kaşınızı düz yapmak için öncelikle alanını çizmelisiniz. çizdiğiniz çerçeveye göre, dışarıda kalan tüyleri almalısınız.
  • Daha iyi bir duruş için kaşların yukarıdan boyunu kısaltmalı ve son olarak kaşlarınızı yukarı doğru taramalısınız.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.