Saç Bakımında Yükselen Trend Argan Yağı

Fas’a özgü bir ağaç olan Argan ağacından elde edilen yağ, aslında bölgede uzun yıllardır kullanılıyor. Fas’ın güneybatı bölgesinde yetişen ağacın, bölgede yaşayanlar tarafından çok eski tarihlerden beri tohumlarından elde edilen yağı, gerek yemeklerde gerekse yüz ve cilt bakımında kullanılıyor.

Bilimsel bir keşif olarak yaygınlaşan argan yağı kadınların son dönemde en büyük kurtarıcısı oldu. Her zaman yeşil kalan argan ağaçları yaklaşık 125-400 yıl kadar yaşayabiliyor. Bölge halkı tarafından meyvelerinden zorluklarla elde edilen argan yağı, zeytinyağından bile fazla yağ barındırıyor. Çevresel, genetik ya da sağlıksal nedenlerle dökülen saçlar için argan yağı güzellikte yükselen bir trend… Bunun dışında yine yüksek oranda E vitamini, cilt altı yağı ve cildi besleyen steroller içeriyor.

Saç Üzerindeki Etkileri

  • Yıpranmış ve donuklaşmış şaçlarda parlaklık sağlıyor.
  • Saç kırıklarının oluşmasını önlüyor.
  • Saçları kökten uca besliyor ve canlılık kazandırıyor.

Nasıl Kullanılmalı?
Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar argan yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın. Bu bakım saç köklerini güçlendirir, yıpranmış saçları iyileştirir, nemlendirir ve saçın daha sağlıklı olmasını sağlar.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.