Kına ile Kızıl Saç Boyama: Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kına İle Kızıl Saç Nasıl Boyanır?

Kızıl saç birçok kadının kullanmaktan zevk aldığı bir renk. Fakat kızıl saç güzel ve dikkat çekici olduğu kadar  kullanımı çok da zor olan bir saç rengi. Ayrıca kızıl saçı elde etmek o kadar da kolay değil. Boya ve açıcıların bol miktarda kullanıldığı bu renk, saçı yormadan nasıl elde edilir?

Bu noktada karşımıza kına çıkıyor. Kınayı isteyen herkes saçına uygulayabilir. Sadece çok yıpranmış ve boya görmüş saçlarda kına tutmayabilir. Kına saça sürüldükten sonra maksimum 4-5 saat saçta kalmalıdır. Saçta fazla kalan kına saç derisine zarar verebilir, sivilce ve tahrişe neden olabilir. Kınadan sonra tekrar boya ile işlem yapılan saçlarda boya tutmayabilir.

Kına ile Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kınanın kendi renginde bakırlık ve kızıllık vardır. Fakat artık piyasada sıkça görülen Hint kınası tarzı kına türlerinde istenilen rengin seçilebilme özelliği vardır. Diğer kınalarda ise koyu kızıl tonları elde etmek için kına karışımının içine çay kaşığının ucunu geçmeyecek kadar rastık eklenebilir. Ayrıca kına karışımının içine pancar suyu ekleyerek parlak ve koyu bir kızıla ulaşmanız mümkün. Saçınızın bakır rengine dönüşmesini istiyorsanız ise kına karışımının içine soğan suyu katabilirsiniz.

Kına İle Kızıl Saç Boyama?

Kınayı karma işleminden sonra 10 saat bekletmek daha sağlıklı bir rengin ortaya çıkmasını sağlar. Saçlarınız ortalamadan biraz daha uzunsa malzemenin ona göre hazırlanması gerekir. Ulaştığınız rengin daha kalıcı olmasını istiyorsanız karışımın içine 1 tatlı kaşığı tuz ya da şeker ekleyebilirsiniz. Eğer çok koyu bir saç rengine sahipseniz bu renge ancak birkaç denemeden sonra ulaşacağınızı unutmayın derim.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.