Kırmızı Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir

Her kadının dolabında olmazsa olmaz renklerden kırmızı mutlaka vardır. Ancak kırmızı rengini kombinlemek siyah kadar kolay değildir. Kırmızının tonlarında ki uyumunu  ayakkabıya yansıtmak oldukça zordur. Peki kırmızı ayakkabıyı hangi renk ayakkabılarla kombinleyebiliriz?

Eğer kırmızı bir elbise giyecekseniz ayakkabı renk seçiminizi; siyah, bej, beyaz, dore, füme, pudra, krem, ten rengi, metalik renklerden yana kullanabilirsiniz.

Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı Uygundur?

  • Kırmızı bir abiye giyecekseniz altına siyah, ten rengi ya da gümüş rengi tercih etmelisiniz
  • Tercihinizi dantelli bir elbiseden yana kullanacaksınız kesinlikle stiletto tercih etmelisiniz.
  • Mesela önemli bir davete gittiğinizde kırmızı bir elbisenin altına siyah ayakkabı giymek yerine, tercihinizi nude veya ten renginden yana kullanmanız kombininizi daha güzel kılabilir.
  • Eğer kış aylarında kırmızı bir elbise giyecekseniz altına siyah opak çorap tercih edebilirsiniz. Elbisenin altına uygun süet bootie ya da stiletto ayakkabı giyebilirsiniz. Fakat tercihinizi asla rugan ayakkabıdan yana kullanmayın aksi takdirde siyah opak çorabın altında oldukça komik durabilir.
  • Kırmızı mini bir elbise giyecekseniz tercihiniz kırmızı bir ayakkabıdan yana kullabilirsiniz.

Kombin için sadece ayakkabı rengi yeterli olur mu?

Kombin yaparken dikkat etmeniz gereken diğer önemli iki konu ise; makyaj ve çanta tercihidir. Elbisenizin rengi canlı ve gösterişli olduğu için yapacağınız makyaj şıklığınızın önüne geçmemelidir. Tercihinizi sadelikten yana kullanmanız şıklığınızı ön plana çıkaracaktır. Çanta seçiminizi ayakkabınızın tonlarında kullanabilirsiniz.

Şifon Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Mor Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Haki Yeşil Elbise Ayakkabı Kombinleri

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.