Saçları Gür ve Dolgun Gösterme Yöntemleri

Doğuştan hepimizin yüce yaradan tarafından verilen bir tarzı ve stili vardır. Saçlarımız bizler için ayrı bir özen gösterdiğimiz itinayla baktığımız güzelliğimizin en son rötuşudur.  Ama ne yazık ki ! Kimimizin saçları kalın telli kimimizin saçları ise ince telli ve seyrektir. Kalın telli olanlar şanslıdır saçları sık ve dolgundur. Ama bizim gibi olanların işi hakikaten zordur. Ufak hilelerle bu işin üstesinden geliriz. Kuaförümüzün saçlarımızı küt kesmesi, kat kesmesi, düz kesim bir nebzede olsa saçlarımızı dolgun ve gür gösterir. Bunun yanında perma, topuz, saç kabartma ve bunları jöle ve sprey ile tamamlayarak dolgun ve gür saçları yaratabiliriz.

Gür Saçlar İçin Ne Yapılma Gerekenler

Unutmamamız gereken diğer bir konu daha var. Hepimiz stres dolu bir ortamda yaşam mücadelesi vermekteyiz: saçımızın en büyük düşmanı stres, güneş ışığı, deniz suyu, hava kirliliği de baş etkenler arasında. Bunlardan uzaklaşmak pek mümkün olmasa da saçımız için gerekli olan vitamin ve mineralleri almayı da unutmamalıyız. Buradan çıkan sonuç göre: Yaşam kalitemizin de saçlarımızı etkilediğini unutmamalıyız. Şu arada gençlerin bir numarası olan düzleştiriciler saçın bitişi için biçilmiş kaftan. Kullananlar varsa hemen bıraksın diyorum. Saçımızı dolgun ve gür olmasını ben maddelere döktüm umarım sizlere yardımcı olabilirim sevgili hanımlar ve genç kızlarımız.

Saç Gürleştirme Yöntemleri

1- İyi kaliteli şampuan ile işe başlamalı
2- Kuaforünüzün saçınızı yüz şekline göre dolgunluk ve gürlük verecek kesimine izin vermeniz
3- Asla saçınızı yağlı olarak taşımayacak ve her gün yıkayıp sonrasına kanın hızlanması için masaj yapacaksınız.
4- Perma,topuz,kabartma yöntemlerini kullanacak ve daha havalı ve hoş bir görünüme kavuşacaksınız.
5- Saçlarınızı size uygun bitkisel kuru bulup uygulayarakta canlandırabilirsiniz.
6- Düzleştirici ve saç kurutma makinesinden uzak duracaksınız.
Evet siz değerli bayanlar sizler için en güzelini vermek için saçlarınızı daha gür göstermeniz için ben üstüme düşen misyonu yerine getirdiğime inanıyorum. Size de okumak ve uygulamak kalıyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.