Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

Siyah elbise her dolabın favori parçasıdır. Her zor günün kurtarıcısı olan siyah elbise, tüm kadınların sıklıkla tercih ettiği bir kıyafettir.

Spor, şık, kısa, uzun, keten, saten her şekilde her formda şıklığın simgesi olan siyah elbiseyi özellikle kış aylarında nasıl bir çorapla kombinleyeceğimiz konusunda çoğu zaman zorlanırız. Her mevsimin vazgeçilmezi siyah elbise kış aylarında çorap sorunsalı ile karşı karşıya kalır. Giyeceğiniz elbisenin boyu uzun değilse en ince formda olan siyah çoraplar tercih edilmelidir. Bu tarz bir elbisenin altına opak parlak siyah çorap giyerseniz çorap elbisenin önüne geçecektir. Ayrıca elbisenin de hiçbir havası kalmaz. İnce çorap hem zarif hem de daha şık durmanızı sağlar. İnce çorap seçiminde de ekstra bir dikkat gerekir. Simli fazla parlayan bir ince çorap elbiseniz ne kadar şık olursa olsun size rüküş bir hava verecektir. Parlak çoraplar ilgiyi kendine çeker ve  ince görünme isteğiniz de havada kalabilir çünkü bütün odak bacaklarınız olacaktır.

Siyah Elbise Altına Nasıl Çorap Giyilir?

Siyah ince çorap bulmakta zorlandığınız zaman ten rengi fakat parlak olmayan modellerden temin edebilirsiniz. Ten rengi çorap seçimi biraz zordur. Kendi teninizin dışında koyu renkler size daha yaşlı bir görünüm verir.

Doğru çorabı bulamadığınız taktirde şık olma savaşınız bir tık geride kalır. Çorap star bir parçadır, önemlidir. İstenilen çorap bulunmuyorsa, hiç çorap giymemek daha doğru olacaktır.

Bu tavsiyelerimiz tamamen şık bir kombin için olan öneriler. Eğer elbisenizi giyeceğiniz ortam daha casual bir ortamsa daha spor bir hava yaratmak istiyorsanız; opak ya da koyu renkli şık çoraplar da tercihiniz olabilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.