Siyah Ruj Kimlere Yakışır: Siyah Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Siyah Ruj Kimlere Yakışır?

Son yıllarda makyaj trendlerinde oldukça marjinal değişiklikler olmakta. Siyah ruj da son zamanların bu değişik trendlerden biri. İlk başta göz korkutsa da siyah ruj, gotik bir görünüm elde etmek için birebir. Rihanna, Taylor Swift, Beyonce gibi ünlülerin ve moda haftalarında mankenlerin kullanımıyla patlamış olan bu rengin makyajlardaki yerini alması da günden güne çoğalıyor.

Her cilt tonunun kullanabileceği bu renk aslında yine en çok beyaz ve buğday tenlilere yakışıyor. Esmerlere daha açık ruj renkleri tavsiye edilse de esmer tene sahip olan ve bu rengi tarzına yakıştıranlar da tercih edebiliyor. Tabii tüm ruj renklerinde olduğu gibi siyah renkte de makyajın geri kalan kısmı önem arz ediyor.

Siyah Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Koyu tonların başını çeken siyah renk için hafif bir makyaj tercih etmek gerekiyor. Aslında bu aşamada göz renginize de biraz dikkat etmek iyi olabilir. Eğer renkli gözlere sahipseniz ve siyah ruj kullanmak isterseniz gözlerinizin rengini de ortaya çıkarıp güzel bir uyum sağlamak için göz makyajınızı çok koyu ve yoğun olmamak şartıyla biraz daha dumanlı yapabilirsiniz. Ama koyu renk gözlere sahipseniz veya esmer tenliyseniz kesinlikle sadece bir makyaj tercih etmelisiniz. Hatta esmer tenliler için hafif bir allık ve bir rimel bile yeterli olacaktır.

Siyah renk ruja uygulama esnasında da biraz dikkatli yaklaşmak gerekiyor. Bu aşamada öncelikle seçtiğiniz rujun, dudaklarınızda renk kaymalarına sebep olmayacak bir yapıda olması önemli. Doğru yapıda bir ruj bulduktan sonra, rujunuzu sürerken homojen dağılmasına ve bulaştırmamaya özen göstermelisiniz. Ve tabii dişlerinize bulaşmadığından da emin olun. Ayrıca bu rengin dudaklarınızda güzel durması için dudak bakımını ihmal etmemeniz şart. Siyah renk de dâhil olmak üzere tüm ruj renklerinin, en çok bakımlı ve pürüzsüz dudaklara yakışacağını unutmayın. İyi bir görünüm için iyi bir alt yapı her zaman daha güzel sonuçlar verir.

Siyah ruj kullananların tercih ettiği bir diğer ruj ise bordo renk ruj kimlere yakışır?

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.