Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Kadınların güzel görünümlerinde en önemli silahları arasında yer alan saç renginin seçiminde farklı kriterlerin dikkate alınması gerekmekle birlikte en önemlisinin ten rengi olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir.

Havanızı farklılaştırmanızı ve girdiğiniz ortamlarda güzelliğinizle dikkat çekmenizi sağlayan saçlarınızın ten renginizle uyumu hoş görünüm yakalamanızın haricinde kıyafetlerinde üzerinizde daha şık durmasını sağlayacaktır. Saç uzmanları kadınların ten renklerini iki gruba ayırmakla birlikte ayna karşısında altın bir obje ile görünümünüzde aynı ışıltıyı yakalıyorsanız sıcak, gümüş rengi obje ile daha uyumlu olduğunuzu düşünüyorsanız soğuk grubuna dahilsiniz demektir. Sıcak gruptaki kadınlar genelde esmer ve buğday tenli bayanlar olmakla birlikte açık tonlardan uzak durmaları aksine koyu, sıcak renkleri tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Esmer Ten Saç Rengi Ne Olmalı

Esmer kadınların saç rengi tercihlerinde kahve saç rengi, altın, siyah, bakır, kızıl, karamel, çikolata yer alması halinde hayallerinizdeki görünümü yakalamanız çok daha kolay olacaktır. Buğday tenli bayanlarda öncelikle siyah rengi tercih ederek güzelliklerini tamamlayabilmekle birlikte platin sarısı, altın, kızıl, karamel sizlerde çok hoş durabilir. Esmer ve buğday tenli kadınların kesinlikle açık renklerden ve sarıdan uzak durmasını tavsiye eden uzmanlar kumralı iki ten tipi içinde önermektedirler.

Esmer Ten Saç Rengi Ne Olmalı
Esmer Ten Saç Rengi Ne Olmalı

Beyaz Ten Saç Rengi Ne Olmalı

Beyaz tenli bayanların saç rengi seçiminde çok dikkatli hareket etmeleri gerekmekle birlikte soluk tonların yanına yaklaşmamaları ve kesinlikle düşünmemeleri önerilmektedir. Soğuk gruba giren beyaz tenli bayanların soluk görünümlerini farklı tonlarla hareketlendirmeleri arzuladıkları havayı yakalamalarında kendilerine yardımcı olacaktır. Son yıllarda moda haline gelen karamel saç rengi bu tip tene sahip bayanlara en çok yakışan renk olmakla birlikte şarap, kahve, küllü sarı saç rengi, düz kahve de tercihleri arasında yer alabilir. Beyaz tenli bayanlar tavsiye ettiğimiz renkler sayesinde modern ve hoş bir görünüm kazanabilirler.

Pembe Alt Tonlu Beyaz Ten Saç Rengi

Pembe tenli kadınların saç rengi seçiminde kesinlikle denemelerini tavsiye ettiğimiz kestane saç rengi ve küllü tonlar size çok yakışacağı gibi kızıl saç rengi ve kırmızı uzak durmanız gereken renkler olacaktır.

Saçlarınızı boyamaya karar verdiğinizde daha sonradan telafisi çok zor olan tercihler yapmamanızı ve mutlaka kuaförünüze ton hakkında danışmanızı tavsiye ederiz.

Pembe Alt Tonlu Beyaz Ten Saç Rengi
Pembe Alt Tonlu Beyaz Ten Saç Rengi
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.